Radio Nowinki - HERRBATKA metalowa i melodyjna

Akcja „O włos od pomocy” na PK już 27 listopada. Zapisy trwają

Kolejna edycja O włos od pomocy” już 27 listopada br. W godz. 9.00-17.00, w sali 317 Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki (kampus przy ul. Warszawskiej 24) najlepsi krakowscy fryzjerzy przeprowadzą metamorfozy darczyńców. Akcję organizuje Samorząd Studencki PK i Stowarzyszenie Mówimy NIEboRAKOWI.

Utrata włosów jest bardzo częstym skutkiem ubocznym chemioterapii i powoduje u małych pacjentów dodatkowy stres. Podarowana peruka podnosi pewność siebie małego pacjenta i pomaga mu znosić trudy związane z chorobą i leczeniem. Włosy ścięte na Politechnice Krakowskiej zostaną wykorzystane do produkcji takich peruk.

W akcji „O włos od pomocy” może wziąć udział każdy, także dzieci. Minimalna długość włosów do oddania powinna wynosić co najmniej 30 cm. Włosy mogą być farbowane, zbliżone kolorem do naturalnego odcienia, ale nie rozjaśnione.

Rejestracja do udziału w wydarzeniu za pomocą internetowego formularza.

Osoby, które nie będą mogły zjawić się na Politechnice 27 listopada lub wolą skorzystać z usług swojego ulubionego salonu fryzjerskiego mogą przekazać ścięte włosy bezpośrednio organizatorom akcji. Prawidłowo obcięte włosy będą przyjmowane do końca roku w biurze Samorządu Studenckiego PK w pok. 107, budynek SJO na kampusie przy ul. Warszawskiej 24.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/692985557850697