Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - Z Naszej odkurzonej Black Sabbath ( 1970 )
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

30.07
2021
„AGON” po raz pierwszy dla publiczności już dziś!

„AGON” po raz pierwszy dla publiczności już dziś!

 
„AGON” po raz pierwszy dla publiczności już dziś!
W najbliższy weekend, 30 i 31 lipca, Teatr Łaźnia Nowa zaprezentuje po raz pierwszy dla publiczności na żywo spektakl „AGON” w reżyserii Dominiki Knapik. Premiera spektaklu odbyła się online na Festiwalu Boska Komedia w grudniu 2020 roku.

 

„AGON” inspirowany jest osobistym doświadczeniem łączenia pracy i macierzyństwa, lecz ma formę mockumentu, fałszywego dokumentu, w którym przejrzeć się może spory odsetek pracujących matek, nie tylko artystek.
 
Dominika Knapik wraca na scenę jako perfomerka, żeby opowiedzieć o pracach „na całe życie”: tej artystycznej i tej matczynej. Staje przy tym do walki z własną biografią: choreografki-pracoholiczki oraz odwiecznym poczuciem winy wobec dziecka wychowywanego przez zapracowaną matkę. Towarzyszką w tym pojedynku jest Pytia – choreoterapeutka, której nie umknie żaden szczegół. Na warsztat zostaje wzięty głęboko osobisty materiał, który jest detonowany poprzez autoironiczną formę mockumentu.
 
W spektaklu owocuje to zdystansowaną, szkatułkową narracją – dzięki niej widzowie mogą wybiec w przyszłość, jednocześnie cofając się w czasie. Wynikiem jest krytyczne, ale i niepozbawione poczucia humoru, studium o sensie uprawiania (artystycznego) zawodu i łączenia go z macierzyństwem.
 
Dominika Knapik
Dominika Knapik regularnie współpracuje z teatrami dramatycznymi w Polsce i za granicą, tworząc choreografie do cenionych spektakli dramatycznych (m.in. Igi Gańczarczyk, Jana Klaty, Mai Kleczewskiej, Pawła Miśkiewicza, Radka Rychcika, Anny Smolar, Anny Augustynowicz, Pawła Łysaka, Remigiusza Brzyka, Bartosza Szydłowskiego). Realizuje własne projekty taneczne i spektakle dramatyczne. Jest laureatką licznych nagród, zdobywczynią „Złotej Maski”, w 2015 roku nominowana do „Paszportu Polityki” w kategorii „Teatr”. Właśnie uczestniczy w próbach w Thalia Theater w Hamburgu do „Ksiąg Jakubowych” w reżyserii Eweliny Marciniak, laureatki najważniejszej niemieckiej nagrody teatralnej Der Faust 2020 za spektakl „Der Boxer” (2019). Przy obu wymienionych spektaklach Dominika Knapik współpracowała i współpracuje jako choreografka. Mieszka w Bochum, przed chwilą skończyła z sukcesem spektakl „Tiki i inne zabawy” we Wrocławskim Teatrze Pantomimy, a za moment wróci do Łaźni Nowej ze swoim być może najbardziej osobistym spektaklem.
 
---
fot. Klaudyna Schubert
źródło: krakow.pl
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners