James Morrison - Slave To The Music

AED na PK - w razie potrzeby nie bój się korzystać

Niepozorny, a może uratować życie. Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator (Automated External Defibrillator, w skrócie AED) to wysoko specjalistyczne, niezawodne, skomputeryzowane urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych prowadzi osobę udzielającą pierwszej pomocy przez procedurę bezpiecznej defibrylacji poszkodowanego z zatrzymanym krążeniem. Obsługa urządzenia jest dość prosta.

AED może użyć każdy, kto jest świadkiem zdarzenia, w którym wymagana jest resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Podstawową wiedzę o stosowaniu defibrylatora można nabyć, zapoznając się z graficzną instrukcją użycia lub oglądając pokazowy film. Dodatkowo pracownicy i studenci PK przechodzą treningi obsługi defibrylatora podczas okresowych szkoleń BHP w bloku zagadnień poświęconych zasadom udzielania pierwszej pomocy.

Prezentujemy lokalizację defibrylatorów na terenie Politechniki Krakowskiej z dokładnymi mapkami: