Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Rezerwat - Zaopiekuj Sie Mna
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

13.07
2016
AED na PK - w razie potrzeby nie bój się korzystać

AED na PK - w razie potrzeby nie bój się korzystać

 
AED na PK - w razie potrzeby nie bój się korzystać
Niepozorny, a może uratować życie. Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator (Automated External Defibrillator, w skrócie AED) to wysoko specjalistyczne, niezawodne, skomputeryzowane urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych prowadzi osobę udzielającą pierwszej pomocy przez procedurę bezpiecznej defibrylacji poszkodowanego z zatrzymanym krążeniem. Obsługa urządzenia jest dość prosta.

AED może użyć każdy, kto jest świadkiem zdarzenia, w którym wymagana jest resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Podstawową wiedzę o stosowaniu defibrylatora można nabyć, zapoznając się z graficzną instrukcją użycia lub oglądając pokazowy film. Dodatkowo pracownicy i studenci PK przechodzą treningi obsługi defibrylatora podczas okresowych szkoleń BHP w bloku zagadnień poświęconych zasadom udzielania pierwszej pomocy.

Prezentujemy lokalizację defibrylatorów na terenie Politechniki Krakowskiej z dokładnymi mapkami:

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners