Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

OneRepublic - Waking Up
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

10.11
2020
Absolwentki Politechniki Krakowskiej zdobyły tarnowskie nagrody im. Tadeusza Tertila

Absolwentki Politechniki Krakowskiej zdobyły tarnowskie nagrody im. Tadeusza Tertila

 
Absolwentki Politechniki Krakowskiej zdobyły tarnowskie nagrody im. Tadeusza Tertila
Absolwentki Politechniki Krakowskiej – Anna Świętnicka i Klaudia Złotowska – zostały laureatkami XIV edycji Nagrody im. Tadeusza Tertila, przyznawanej autorom najlepszych prac dyplomowych o tematyce związanej z Tarnowem lub powiatem tarnowskim.
 
O nagrody im. Tadeusza Tertila mogli ubiegać się autorzy prac dyplomowych, którzy mieszkają w Tarnowie lub w powiecie tarnowskim. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: najlepsza praca licencjacka lub inżynierska oraz najlepsza praca magisterska. W przypadku tej ostatniej, zwycięzcy zostali wyłonieni w obszarze nauk humanistycznych i społecznych oraz nauk techniczno-przyrodniczych. Kapituła XIV edycji Nagrody im. Tadeusza Tertila uhonorowała sześć osób. 
 
W kategorii prace magisterskie (obszar nauk techniczno-przyrodniczych) Nagrodę im. Tadeusza Tertila zdobyła absolwentka Politechniki Krakowskiej, Anna Świętnicka. Laureatka została doceniona za pracę dyplomową pt. „Tarnów-Mościce – nowe centrum dzielnicy”. W tej samej kategorii (obszar nauk humanistycznych i społecznych) nagrodę wywalczył Piotr Kopa z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie – autor pracy pt. „Rola mediów lokalnych w kształtowaniu tożsamości małych społeczności na przykładzie tarnowskiego Radia MAKS”. Za najlepszą pracę inżynierską uznano dyplom Klaudii Złotowskiej z Politechniki Krakowskiej. Laureatka obecnie kontynuuje studia II stopnia na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej PK. Nagrodzona praca inżynierska nosi tytuł: „Opracowanie sposobu modyfikacji mieszanki asfaltowej za pomocą recyklatów”. 
 
Kapituła konkursu dodatkowo wyróżniła autorów trzech prac magisterskich: Mariusza Szatkę z Wyższej Szkoły Biznesu w Tarnowie (praca pt. „Wpływ wykorzystania środków unijnych na poziom zadowolenia mieszkańców Tarnowa”), Katarzynę Guzy-Mróz z Wyższej Szkoły Biznesu w Tarnowie (praca pt. „Motywowanie pracowników jako element zarządzania organizacją na przykładzie Miejskiego Zarządu Budynków Spółka z o.o. w Tarnowie”) oraz Dagmarę Kras z Akademii Górniczo-Hutniczej (praca pt. „Ocena efektywności usuwania wybranych zanieczyszczeń ze ścieków za pomocą metod zaawansowanego utleniania”).
 
Nagroda im. Tadeusza Tertila została ustanowiona w 2007 r. Jej patron pełnił funkcję burmistrza Tarnowa w latach 1907-1923, z przerwą w czasie okupacji miasta przez wojska rosyjskie (1914-1915). Był też posłem do Rady Państwa w Wiedniu i Sejmu Krajowego Galicji we Lwowie oraz członkiem Polskiej Komisji Likwidacyjnej.
 
---
 
fot. tarnow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners