Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Scorpions - Wind Of Change
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

12.11
2021
Absolwent Politechniki Krakowskiej będzie reprezentował Polskę podczas konkursu WorldSkills w Szanghaju

Absolwent Politechniki Krakowskiej będzie reprezentował Polskę podczas konkursu WorldSkills w Szanghaju

 
Absolwent Politechniki Krakowskiej będzie reprezentował Polskę podczas konkursu WorldSkills w Szanghaju
W dniach 27-29 października na Politechnice Krakowskiej odbywał się Finał Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland w konkurencji Budownictwo cyfrowe/BIM. Sześcioro uczestników walczyło o możliwość wyjazdu do Szanghaju, gdzie jesienią 2022 r. zostanie zorganizowany międzynarodowy konkurs WorldSkills.
WorldSkills to największe na świecie zawody umiejętności branżowych, skupiające ponad 1300 zawodników z 85 państw. Rywalizacja toczy się w ponad 60 konkurencjach z 6 obszarów: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda. Pojawienie się konkurencji budownictwo cyfrowe/BIM w rozgrywkach WorldSkills jest odpowiedzią na duże zmiany rynku budowlanego. BIM wspiera współpracę wszystkich interesariuszy projektu, dostarcza narzędzi do wytwarzania, przetwarzania, analizy i zarządzania informacją projektu, a dzięki gwarantowanej jakości informacji prowadzi do nowego poziomu efektywności budownictwa i wspiera zrównoważony rozwój. 
 
W Finale Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland na Politechnice Krakowskiej wzięło udział sześcioro uczestników, którzy mieli do wykonania zadania z kilku modułów. Posługiwali się przy tym zaawansowanymi technikami: modelowania informacji o budynku, koordynacji międzybranżowej, generowania informacji z modeli i jej przetwarzania, umiejętnością pracy w zgodzie ze standardami procesów informacyjnych BIM określonych w normach ISO 19650 i innych, umiejętnością pracy w warunkach stresu. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało trzech sędziów: dr inż. Jacek Magiera z Katedry Technologii Informatycznych w Inżynierii Wydziału Inżynierii Lądowej PK – ekspert WorldSkills Poland i przewodniczący składu sędziowskiego, Wojciech Lelek – specjalista ds. BIM z firmy Tech Data Polska, Maciej Spiess – specjalista ds. BIM z AEC Design. Ocenie podlegała dokładność, skrupulatność oraz umiejętność kreatywnego i innowacyjnego podejścia do zadań praktycznych.
 
Złoty medal Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland i możliwość udziału w WorldSkills Shanghai 2022 wywalczył Radosław Mazgaj, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Drugie miejsce zajął Tomasz Kapuścik (absolwent Politechniki Wrocławskiej), a trzecie Kinga Wielgus (absolwentka Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej). 
 
29 października w Galerii „GIL” na kampusie głównym PK przy ul. Warszawskiej 24 odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom, w której uczestniczyli m.in. prorektor ds. studenckich dr inż. Marek Bauer, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i oficjalny delegat WorldSkills Poland dr Paweł Poszytek. 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners