Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Coldplay - Clocks
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

27.11
2019
Absolwenci Wydziału Architektury nagrodzeni w plebiscycie „Salonu Architektury”

Absolwenci Wydziału Architektury nagrodzeni w plebiscycie „Salonu Architektury”

 
Absolwenci Wydziału Architektury nagrodzeni w plebiscycie „Salonu Architektury”
Absolwenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej – mgr inż. arch. Michał Jędrzejewski, mgr inż. arch. Maciej Wójtowicz oraz mgr inż. arch. Rafał Zieliński zajęli pierwsze miejsce w tegorocznej edycji Salonu Architektury za projekt Astro Centrum w Chełmcu.
 
Salon Architektury to plebiscyt organizowany od 2014 roku przez Małopolską Okręgową Izbę Architektów. Jego wyjątkowy charakter polega na tym, że zwycięski projekt wybierają architekci. W tym roku do konkursu zostało zgłoszonych 51 prac. Statuetki wręczono 12 października br., podczas uroczystej gali w Operze Krakowskiej. Oprócz nagród „Salonu Architektury”, przyznane zostały też srebrne i złote honorowe odznaki PIIB oraz statuetki „Małopolski Inżynier Budownictwa” za 2018 rok.
 
Pierwsze miejsce i betonową Kostkę Salonu otrzymało Astro Centrum w Chełmcu. Budynek został ukończony w kwietniu 2019 r. To wielofunkcyjny obiekt usługowo-edukacyjny, w którym znajdują się: kręgielnia, restauracja, sale wystawiennicze i multimedialne oraz hotel. Najważniejszym pomieszczeniem jest obserwatorium astronomiczne wyposażone m. in. w najlepszej klasy teleskop (wart około 160 tys. zł). W obserwatorium prowadzone są zajęcia i wykłady dla szkół oraz grup wycieczkowych, a także osób prywatnych. Dodatkowym atutem budynku jest taras widokowy, z którego można prowadzić obserwacje nieba lub podziwiać okolicę. Częścią budynku jest też amfiteatr oraz wielofunkcyjny plac miejski.
 
Mgr inż. arch. Michał Jędrzejewski jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej na kierunku architektura i urbanistyka. Mgr inż. arch. Maciej Wójtowicz oraz mgr inż. arch. Rafał Zieliński są zarówno absolwentami, jak i pracownikami Politechniki Krakowskiej – prowadzą zajęcia w Zakładzie Geometrii Wykreślnej i Technologii Cyfrowych, w Instytucie Projektowania Budowlanego na Wydziale Architektury.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners