Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Abraxas - Inferno
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

30.01
2020
Absolwenci Politechniki Krakowskiej najlepszymi inżynierami budownictwa

Absolwenci Politechniki Krakowskiej najlepszymi inżynierami budownictwa

 
Absolwenci Politechniki Krakowskiej najlepszymi inżynierami budownictwa
15 stycznia br. odbyła się uroczystość wręczenia decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych przez Małopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. W gronie 322 osób, którym nadano uprawnienia, aż 210 jest absolwentami Politechniki Krakowskiej.
 
W wydarzeniu wziął udział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej dr hab. inż. Andrzej Szarata, prof. PK oraz dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki dr hab. inż. Stanisław Rybicki, prof. PK.
 
Uprawnienia budowlane umożliwiają pełnienie samodzielnych funkcji technicznych takich jak kierownik budowy czy projektant. Udzielane są w jednej z dziesięciu specjalności: architektoniczna; konstrukcyjno-budowlana; inżynieryjna drogowa; inżynieryjna mostowa; inżynieryjna kolejowa; inżynieryjna wyburzeniowa; instalacyjna telekomunikacyjna; instalacyjna w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych; instalacyjna w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; inżynieryjna hydrotechniczna. Kandydat, który chce uzyskać uprawnienia musi posiadać odpowiednie wykształcenie, wykazać się praktyką przy prowadzeniu robót na budowie lub przy sporządzaniu projektów, a następnie zdać egzamin państwowy ze znajomości przepisów i procesu budowlanego. 
 
Absolwenci PK są doskonale przygotowani do pełnienia odpowiedzialnych zadań w branży budowlanej. Osoby, które ukończyły I stopień studiów muszą jednak pamiętać, że pozwala on na zyskanie uprawnień jedynie w ograniczonym zakresie (np. projektowanie obiektów mniejszych i mniej skomplikowanych). Warto więc kontynuować kształcenie i w ten sposób poszerzyć zakres swoich możliwości. Obecnie trwa rekrutacja na II stopień studiów na Politechnice Krakowskiej. Wśród Wręczenie decyzji o nadaniu uprawnień budowlanychoferowanych kierunków jest m.in. budownictwo prowadzone w językach polskim i angielskim. Kandydaci na studia mają możliwość wyboru spośród wielu specjalności: budowlane obiekty inteligentne, budowle – informacja i modelowanie (BIM), budowle i środowisko, drogi kolejowe, drogi, ulice i autostrady, infrastruktura transportu lotniczego, budownictwo hydrotechniczne i geotechnika, mechanika konstrukcji inżynierskich, konstrukcje budowlane i inżynierskie, mosty i budowle podziemne, technologia i organizacja budownictwa, zarządzanie i marketing w budownictwie, building and engineering constructions (konstrukcje budowlane i inżynierskie). 
 
Studia na kierunku budownictwo na Politechnice Krakowskiej umożliwiają zdobycie rzetelnej wiedzy, stanowiącej podstawę do ubiegania się o uprawnienia budowlane. Współpraca Wydziału Inżynierii Lądowej z innymi, krajowymi i zagranicznymi ośrodkami naukowo-badawczymi i uczelniami oraz wiodącymi firmami branży budowlanej zapewnia bieżącą aktualizację wykładanych treści programowych, odpowiadających najnowszym trendom światowym i zapotrzebowaniu na rynku pracy. Studenci mają też możliwość odbycia praktyk w czołowych firmach, m.in. PKP Polskie Linie Kolejowe, Budimex, STRABAG, Skanska, port lotniczy Kraków-Balice. 
 
Rekrutacja na studia II stopnia prowadzone na PK trwa od 20 stycznia br. Proces odbywa się elektronicznie za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem rekrutacja.pk.edu.pl. W Portalu Rekrutacyjnym można znaleźć listę kierunków, harmonogramy, niezbędne informacje, dokumenty itp. 

Na zdjęciach, uroczystość wręczenia decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych przez Małopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa / fot. Jan Zych
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners