Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - NowineX
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

20.06
2016
Absolwenci PK oczekiwani przez pracodawców

Absolwenci PK oczekiwani przez pracodawców

 
Absolwenci PK oczekiwani przez pracodawców
91,6 procent absolwentów Politechniki Krakowskiej z rocznika 2015 pracuje w pół roku po studiach magisterskich - wynika z najnowszego badania Biura Karier PK. Zdecydowana większość badanych pracę znalazła do trzech miesięcy po studiach, w tym znaczna ich część jeszcze przed obroną pracy magisterskiej.

 

Rynek pracy tak kusi młodych inżynierów, że coraz częściej decydują się podjąć zatrudnienie już po pierwszym stopniu studiów. Badania absolwentów studiów I i II stopnia na PK przeprowadzono według nowej metodologii. Dotąd Biuro Karier Politechniki Krakowskiej badało losy absolwentów w rok po studiach, najnowsze badanie (absolwentów z rocznika 2015) odbyło się po sześciu miesiącach od obrony. Absolwenci PK pewnie czują się na rynku pracy, wysoko oceniają swoje szanse na zatrudnienie w zawodzie (66,7 procent), satysfakcjonujące zarobki (48,5 procent), specjalistyczne zadania zawodowe (59 procent) i umiejętność adaptacji do zmian na rynku (60,3 procent). Badanie przeprowadzono za pomocą ankiety elektronicznej na próbie 1468 osób, z czego 53,7 procent stanowili mężczyźni, a 46,3 procent - kobiety. Udział wzięło 56,2 procent absolwentów z tytułem inżyniera oraz 43,8 procent osób, które ukończyły studia magisterskie. Wśród ankietowanych dominowali absolwenci studiów stacjonarnych (86 procent).

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners