Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Cranberries - Free To Decide
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

14.01
2022
 W niedzielę koncert kolęd w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Krakowskiej „Cantata”

W niedzielę koncert kolęd w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Krakowskiej „Cantata”

 
 W niedzielę koncert kolęd w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Krakowskiej „Cantata”
W niedzielę, 16 stycznia w Bazylice św. Floriana przy ul. Warszawskiej 1 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Krakowskiej „Cantata” pod dyrekcją mgr Marty Stós. Wstęp jest bezpłatny.


Politechnicznych chórzystów będzie można posłuchać bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.30. Co roku, w okresie świąteczno-noworocznym muzycy „Cantaty” prezentują repertuar kolędowy. Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia mogliśmy ich posłuchać na Rynku Głównym w Krakowie, w ramach wydarzenia pn. „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami”.
 
W 2021 r. Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata” obchodził jubileusz 30-lecia działalności. Muzycy mają na koncie wiele nagród i wyróżnień. W ciągu ostatnich lat ich pula poszerzyła się m.in. o: I miejsce w kategorii chórów akademickich podczas XX Łódzkiego Festiwalu Chóralnego „Cantio Lodziensis”, dwa Srebrne Dyplomy Międzynarodowego Konkursu „Voce Magna” w Żylinie (Słowacja) i Ogólnopolskiego Konkursu „O złotą strunę” w Niepołomicach, I miejsce w V Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich „Święty Krzyż 2018”, II miejsce w XXXIX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2020”. W styczniu ub. roku muzycy pod dyrekcją Marty Stós zajęli I miejsce podczas VIII Międzynarodowego Rzeszowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
 
Na zdjęciu, Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata” występuje podczas wydarzenia „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami” (grudzień 2021 r.) / fot. Jan Zych

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners