Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

1 SLO MO TION Radio Edit
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

27.11
2015
  Startuje Politechniczny Uniwersytet Dzieci

Startuje Politechniczny Uniwersytet Dzieci

 
  Startuje Politechniczny Uniwersytet Dzieci
Politechniczny Uniwersytet Dzieci rozpoczyna działalność na Politechnice Krakowskiej. Na pierwsze, bezpłatne zajęcia zaprasza młodych odkrywców i kandydatów na inżynierów w sobotę 5 grudnia o godz. 10.00. O tym, jak przenikają się tajemnice chemii, medycyny i świata roślin, opowiedzą naukowcy z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej PK.

„Politechniczny Uniwersytet Dzieci to nowa inicjatywa naszej uczelni, adresowana do uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej. Chcemy jeszcze szerzej otworzyć drzwi Politechniki przed ciekawymi świata młodymi ludźmi, by pomóc im w rozwijaniu zainteresowań naukowych, artystycznych i sportowych" - mówi rektor PK prof. Kazimierz Furtak. - Wierzymy, że w przyszłości pomoże im to dobrze wybrać studia i przyszły zawód. Będziemy pokazywać, jak wartościowa i ciekawa jest praca naukowca i inżyniera, jak wiele od pomysłowości, ale i odpowiedzialności inżynierów zależy. W działanie Politechnicznego Uniwersytetu Dzieci zaangażowane będą wszystkie wydziały uczelni, a także Centrum Pedagogiki i Psychologii oraz Centrum Sportu i Rekreacji PK”.


Mali studenci będą uczestniczyć w zajęciach zebranych w trzy moduły tematyczne: Nauka - odkrywanie techniki, Inżynier - zawód czy pasja oraz Kultura i sport. Czekają na nich m.in. pasjonujące warsztaty z łamigłówkami matematycznymi, pokazy i eksperymenty chemiczne, spotkania z robotami, zajęcia z projektowania własnego ogrodu, zgłębiania tajemnic żywiołów i bezpiecznych budowli.


Słuchacze uniwersytetu zasiądą za sterami symulatora myśliwca F-16 i poprowadzą wirtualny tramwaj. Dowiedzą się też m.in. jak zostać inżynierem i czy to się opłaca, opracują pierwsze w życiu własne inżynierskie portfolio. Nie mniej ciekawie zapowiadają się warsztaty artystyczne i sportowe. Będzie można m.in. poznać tańce narodowe i nowoczesne (modern czy hip-hop), nauczyć się śpiewu, rysunku i technik malarskich, wziąć udział w treningach tenisa, siatkówki, koszykówki czy kolarstwa, prowadzonych przez fachowych trenerów z CSiR PK.  


Program uniwersytetu przewiduje zajęcia (raz w miesiącu w soboty) od grudnia do czerwca. Zapisów można dokonać wypełniając formularz zgłoszenia, zamieszczony na stronie Centrum Pedagogiki i Psychologii PK. Formularz z podpisem rodzica dziecka można dostarczyć osobiście do Centrum Pedagogiki i Psychologii PK (ul. Warszawska 24) lub przesłać jego skan mailowo na adres uniwersytetdzieci@pk.edu.pl


Więcej informacji o Politechnicznym Uniwersytecie Dzieci na jego stronie oraz podczas pierwszej sesji, 5 grudnia o godz. 10.00 (Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej PK, kampus przy ul. Warszawskiej 24).

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners