Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Unknown
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

16.12
2021
 Rektor PK powołał Radę Koordynatorów Grand Prix w narciarstwie alpejskim i snowboardzie

Rektor PK powołał Radę Koordynatorów Grand Prix w narciarstwie alpejskim i snowboardzie

 
 Rektor PK powołał Radę Koordynatorów Grand Prix w narciarstwie alpejskim i snowboardzie
Początek nowego, zbliżającego się wielkimi krokami roku 2022, upłynie m.in. pod znakiem Grand Prix Politechniki Krakowskiej w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. 7 grudnia br. rektor PK prof. Andrzej Białkiewicz powołał Radę Koordynatorów tego wydarzenia, które cieszy dużym zainteresowaniem wśród społeczności uczelni.


Początki narciarskiej rywalizacji pracowników Politechniki sięgają lat 70. XX w. Organizowano wtedy zawody (mecze) między wydziałami uczelni. Pierwsza edycja Grand Prix o Puchar Rektora Politechniki Krakowskiej w narciarstwie alpejskim odbyła się w 2010 r. Od tego momentu pracownicy PK co roku zmagają się we wzorowanym na Pucharze Świata FIS cyklu zawodów, nazywanym potocznie Grand Prix. Uczestnicy walczą o puchary dziekanów wszystkich wydziałów PK, a także o puchar kanclerza PK, dyrektora Biblioteki PK i kierownik Studium Języków Obcych. 7 grudnia 2021 r. rektor uczelni prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz, w oparciu o Zarządzenie nr 119 z 24 listopada br., powołał Radę Koordynatorów Grand Prix w narciarstwie alpejskim i snowboardzie Politechniki Krakowskiej. W jej skład weszli:

 • Wydział Architektury: dr hab. inż. arch. Katarzyna Hodor, prof. PK, dr hab. inż. arch. Marcin Petelenz prof. PK
   
 • Wydział Informatyki i Telekomunikacji: Karolina Robotycka, mgr inż. Dariusz Żelasko
   
 • Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej: dr hab. inż. Tomasz Węgiel, prof. PK
   
 • Wydział Inżynierii Lądowej: mgr inż. Mirosław Boryczko, dr inż. Dorota Kram, mgr inż. Zuzanna Podgórna
   
 • Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki: dr hab. Ewa Gondek, prof. PK
   
 • Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki: dr inż. Agata Pawłowska-Salach
   
 • Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej: dr inż. Tomasz Majka
   
 • Wydział Mechaniczny: mgr Wioleta Pietruszka
   
 • Pion Kanclerza PK: mgr inż. Jacek Husakowski
   
 • Biblioteka Politechniki Krakowskiej: mgr Piotr Pitala 
   
 • Studium Języków Obcych: mgr Magdalena Cora
 
9 grudnia odbyło się zebranie koordynatorów, któremu przewodniczył prorektor ds. studenckich dr inż. Marek Bauer. Członkowie wybrali Zarząd Rady, w skład którego weszli:
 • prof. dr hab. inż. Leszek Wojnar (koordynator główny)
   
 • mgr Jacek Majka (zastępca koordynatora głównego)
   
 • mgr Krzysztof Włodarczyk (zastępca ds. sportowych) 
   
Zgodnie z Regulaminem cyklu zawodów o Puchar Rektora PK w narciarstwie, do kompetencji Rady Koordynatorów należy m.in.: przygotowanie propozycji i akceptacja kalendarza zawodów, w tym rozgrywanych konkurencji, miejsc i terminów zawodów, ewentualnych treningów itp.; współpraca z władzami jednostek PK i wspomaganie procesu zapisów na zawody poprzez promowanie zawodów oraz informowanie o zawodach i szczegółach uczestnictwa potencjalnych zawodników; powoływanie Komisji Technicznej odpowiedzialnej za decyzje dotyczące ewentualnego przerwania lub skrócenia zawodów ze względu na niekorzystne warunki pogodowe lub bezpieczeństwo zawodników i za rozpatrywanie ewentualnych protestów; wyznaczanie przedstawicieli Rady upoważnionych do współpracy ze stacjami narciarskimi w sprawach przygotowania i przebiegu zawodów (pełniących funkcję delegata technicznego). 
 
Doceniając dotychczasową pracę Komisji Technicznej, będącej odpowiednikiem jury zawodów, Rada powołała ją w składzie, w którym pracuje od kilku lat. Jej członkami zostali: Andrzej Łobodziński, Zuzanna Podgórna, Krzysztof Włodarczyk, Leszek Wojnar. 
 
Istotną rolę w organizacji politechnicznych zawodów narciarskich pełni Centrum Sportu i Rekreacji PK. Dyrektor CSiR, mgr Barbara Grabacka-Pietruszka wyznaczyła do współpracy z Radą Koordynatorów mgr Annę Masłyk. Informacje dotyczące organizacji zawodów oraz ich terminarz zostaną opublikowane na stronie Centrum Sportu i Rekreacji PK.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners