Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Daughtry - Break the Spell
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

24.01
2022
 Prof. Sebastian Skoczypiec powołany do Rady Naukowej Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych

Prof. Sebastian Skoczypiec powołany do Rady Naukowej Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych

 
 Prof. Sebastian Skoczypiec powołany do Rady Naukowej Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych
Prof. dr hab. inż. Sebastian Skoczypiec, kierownik Katedry Inżynierii i Automatyzacji Produkcji Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, został powołany przez ministra obrony narodowej w skład Rady Naukowej Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych w Warszawie – lidera naukowo-badawczego wsparcia wojskowej techniki lotniczej.


Rada Naukowa jest organem inicjującym, opiniodawczym i doradczym ITWL w zakresie jego działalności statutowej oraz stanowiącym w sprawach wynikających z uprawnień do nadawania tytułów i stopni naukowych.

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych opracowuje nowoczesne rozwiązania. Do jego głównych zadań należy: produkcja i badania bezzałogowych statków powietrznych oraz ich strategicznych podsystemów; modernizacja załogowych statków powietrznych; opracowanie, modernizacja, badania i certyfikacja lotniczych środków bojowych; opracowanie systemów szkolenia z wykorzystaniem technologii VR; badania materiałów pędnych, smarów, energii odnawialnej; badanie nawierzchni lotniskowych i drogowych. ITWL współpracuje z największymi polskimi i zagranicznymi producentami uzbrojenia oraz siłami zbrojnymi realizując prace m.in. na rzecz NATO, Europejskiej Agencji Obrony i Agencji Kosmicznej oraz Komisji Europejskiej. 

 
Rada Naukowa ITWL jest uprawniona do zajmowania stanowiska we wszystkich sprawach dotyczących działalności Instytutu. Posiada też uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora oraz doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie Budowa i eksploatacja maszyn.
 
Prof. dr hab. inż. Sebastian Skoczypiec pełni funkcję kierownika Katedry Inżynierii i Automatyzacji Produkcji Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Jego działalność naukowo-badawcza oraz publikacyjna skoncentrowana jest wokół niekonwencjonalnych metod wytwarzania części maszyn i narzędzi, a więc obróbki elektrochemicznej, elektroerozyjnej i laserowej. Zajmuje się m.in. problematyką adaptacji wspomnianych procesów w obszarze mikrowytwarzania oraz podstawami teoretycznymi i technologicznymi ich integracji w ramach technologii sekwencyjnych i hybrydowych. Autor ponad 130 publikacji naukowych. Ekspert Komisji Europejskiej oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Prof. Sebastian Skoczypiec uczestniczył w kilkunastu projektach badawczych, w tym międzynarodowych. Należy do Komitetu Inżynierii Produkcji Polskiej Akademii Nauk (zastępca przewodniczącego), Akademii Inżynierskiej w Polsce, European Scientific Association for Material Forming (ESAFORM).

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners