Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - WorekBuszu
 



 

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

24.11
2021
 Na navoica.pl kursy autorstwa pracowników PK dotyczące metod projektowania architektoniczno-budowlanego

Na navoica.pl kursy autorstwa pracowników PK dotyczące metod projektowania architektoniczno-budowlanego

 
 Na navoica.pl kursy autorstwa pracowników PK dotyczące metod projektowania architektoniczno-budowlanego
Na platformie edukacyjnej navoica.pl – pierwszej w Polsce platformie typu MOOC, użytkownicy będą mogli znaleźć wkrótce pięć kursów, stworzonych w ramach projektu „Praktyczne aspekty projektowania obiektów budowlanych w świetle standardów europejskich”, a dotyczących zagadnień związanych z nowoczesnymi metodami projektowania. W przygotowaniu kursów brali udział pracownicy trzech wydziałów Politechniki Krakowskiej. Nabór rozpocznie się w grudniu.

Koncepcja kursów typu MOOC (ang. Massive Open Online Course – Masowy Otwarty Kurs Online) powstała w Stanach Zjednoczonych i szybko zyskała uznanie w Europie. Kursy MOOC przygotowywane są przez instytucje edukacyjne. Ich celem jest umożliwienie zdobywania wiedzy, kompetencji i umiejętności w sposób dogodny, szybki, bezpłatny i dostępny dla wszystkich. Udział w szkoleniach nie wymaga od zainteresowanych spełnienia dodatkowych kryteriów. Platforma Navoica została uruchomiona w 2018 r. W wyniku konkursu przeprowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – spośród zgłoszonych projektów przygotowania kursów online – 52 uzyskały finansowe wsparcie, w tym projekty z Politechniki Krakowskiej. Jednym z nich pn. „Praktyczne aspekty projektowania obiektów budowlanych w świetle standardów europejskich” kieruje mgr inż. arch. Wojciech Ciepłucha z Katedry Projektowania Architektonicznego Wydziału Architektury PK. 

 
– Na platformę Navoica przygotowaliśmy pięć kursów: „Architektura domu jednorodzinnego”, „Projektowanie geotechniczne”, „Konstrukcje żelbetowe”, „Rysunek techniczny budowlany”, „Geopolimery – nowoczesne i przyjazne środowisku materiały dla budownictwa”. Gorąco polecam udział we wszystkich kursach. Nabory organizujemy cyklicznie – najbliższy planujemy w grudniu i styczniu. Kolejne od lutego do marca oraz w kwietniu i czerwcu – mówi Wojciech Ciepłucha. 
 
Na potrzeby projektu „Praktyczne aspekty projektowania obiektów budowlanych w świetle standardów europejskich”, kursy przygotowali naukowcy z trzech wydziałów Politechniki Krakowskiej – Wydziału Architektury, Wydziału Inżynierii Lądowej oraz Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki. Pracownicy WA: prof. dr hab. inż. arch. Tomasz Kozłowski, dr inż. arch. Marek Początko, dr inż. arch. Przemysław Bigaj, mgr inż. arch. Wojciech Ciepłucha, opracowali szkolenie pt. „Architektura domu jednorodzinnego”, adresowane do studentów, absolwentów oraz praktyków. Uczestnicy będą mogli poznać poszczególne etapy projektowania domu jednorodzinnego, od analiz przez tworzenie koncepcji i cyfrowego modelu, aż do prezentacji projektu. Kadra z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki – dr hab. inż. Janusz Mikuła, prof. PK, dr inż. Dariusz Mierzwiński, dr inż. Michał Łach, dr inż. Kinga Korniejenko – poprzez kurs „Geopolimery – nowoczesne i przyjazne środowisku materiały dla budownictwa”, przedstawią materiały geopolimerowe jako nowoczesne i przyjazne dla środowiska materiały do wykorzystania w budownictwie. Zagadnienie zostanie szeroko omówione w ośmiu modułach szkoleniowych. 
 
Szeroko pojętej analizie współpracy podłoża gruntowego z budowlą poświęcony jest kurs „Projektowanie geotechniczne” autorstwa: dr hab. inż. Elżbiety Pileckiej, prof. PK, dr. inż. Bartłomieja Olka i dr. inż. Janusza Koguta. Kurs ma na celu zwrócenie uwagi uczestników na właściwości gruntu jako materiału inżynierskiego i przekazanie dobrych praktyk stosowanych w projektowaniu geotechnicznym. Dr inż. Paweł Gałek (WIL) przez szkolenie „Rysunek techniczny budowlany” chce przekazać podstawowe zasady przygotowania i czytania dokumentacji budowlanej oraz zaprezentować pojęcia i zasady związane z wykonywaniem rysunków architektoniczno-budowlanych i konstrukcyjnych (żelbet, stal i drewno) w oparciu o obowiązujące normy. Osoby, które wezmą udział w tym kursie, nabędą też podstawowe umiejętności obsługi programu AutoCAD w zakresie rysunku technicznego budowlanego. Z kolei mgr inż. Dawid Łątka (WIL), autor kursu „Projektowanie konstrukcji żelbetowych według norm europejskich”, wprowadzi internautów w podstawowe zagadnienia projektowania konstrukcji. Szkolenie przeznaczone jest dla studentów i początkujących inżynierów budownictwa.
 
Zachęcamy do sprawdzania oferty kursów na platformie navoica.pl, wybierając Politechnikę Krakowską w zakładce „Katalog kursów” (filtr: „Organizator”). 

 
 
 
« powrót
 






 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners