Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

22.04
2015
 Miesiąca Fotografii w Krakowie 2015: Konflikt

Miesiąca Fotografii w Krakowie 2015: Konflikt

 
 Miesiąca Fotografii w Krakowie 2015: Konflikt

Motywem przewodnim 13. edycji festiwalu będzie konflikt. Kurator Programu głównego, Wojciech Nowicki, zaprosił do Krakowa zarówno legendy światowej fotografii (m.in. Josef Koudelka, Zhang Dali, Indre Serpytyte), jak i wschodzące gwiazdy sztuki współczesnej(m.in. wielokrotnie nagradzana Joanna Piotrowska). Program uzupełniają dziesiątki wydarzeń towarzyszących: spotkań, projekcji, warsztatów i akcji. Wszystkie odbędą się w Krakowie, od 14 maja do 14 czerwca 2015 roku. Kurator: Wojciech Nowicki.

 

MIESIĄC FOTOGRAFII W KRAKOWIE 2015

Miesiąc Fotografii w Krakowie jest czołowym europejskim festiwalem fotograficznym i jednym z największych cyklicznych wydarzeń poświęconych sztukom wizualnym w Polsce. Motywem przewodnim 13. edycji festiwalu będzie konflikt. Kurator Programu głównego, Wojciech Nowicki, zaprosił do Krakowa zarówno legendy światowej fotografii, jak i wschodzące gwiazdy sztuki współczesnej. Równie interesująco zapowiada się Sekcja ShowOFF, w ramach której prezentowane są projekty młodych twórców, wyłonione w drodze otwartego konkursu. Ważnym elementem programu festiwalu jest także kolejna edycja Przeglądu Portfolio i związanej z nim nagrody Griffin Art Space. Program uzupełniają dziesiątki wydarzeń towarzyszących: spotkań, projekcji, warsztatów i akcji. Wszystkie odbędą się w Krakowie, od 14 maja do 14 czerwca 2015 roku.

 

Tematem Programu głównego Miesiąca Fotografii w Krakowie 2015 jest konflikt, a jego kuratorem Wojciech Nowicki, uznany krytyk, kolekcjoner, pisarz i fotograf. W programie znajdą się wystawy klasyka światowej fotografii, Josefa Koudelki, a także wystawy o charakterze artystyczno-dokumentalnym (jak cykl Zhanga Dali, poświęcony cenzurze fotografii w maoistowskich Chinach). 

Wystawy Programu głównego jak co roku odbywają się w najlepszych przestrzeniach ekspozycyjnych Krakowa, m.in. w Galerii Bunkier Sztuki, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Muzeum Manggha i Muzeum Etnograficznym.

Sekcja SHOWOFF

Drugą część programu Miesiąca Fotografii stanowi Sekcja ShowOFF, w ramach której zostaną zaprezentowane premierowe projekty młodych twórców wyłonionych w drodze otwartego konkursu. Nad ostatecznym kształtem wystaw pracują oni pod okiem uznanych specjalistów w dziedzinie sztuk wizualnych: Marty Kołakowskiej, kuratorki i właścicielki warszawskiej Galerii LETO, Michaela Ackermana, amerykańskiego fotografa, członka słynnej Agencji VU’, Igora Omuleckiego, fotografa i wykładowcy, oraz Martina Kollara, wielokrotnie nagradzanego artysty i filmowca. Grono kuratorskie uzupełnia Ania Nałęcka, wybitna polska projektantka związana z kolektywem Sputnik Photos, która wraz z jednym z laureatów Sekcji ShowOFF stworzy projekt książki fotograficznej.

 

Przegląd Portfolio i nagroda Griffin Art Space

Przegląd Portfolio organizowany w ramach Miesiąca Fotografii to świetna okazja, by poddać swoje prace ocenie wybitnych specjalistów. W gronie recenzentów znaleźli się, jak co roku, polscy i zagraniczni krytycy, galerzyści, artyści i teoretycy (m.in. laureat tegorocznego Paszportu „Polityki” Jakub Woynarowski). Uczestnicy przeglądu podczas dwudziestominutowych indywidualnych spotkań mogą poznać opinie recenzentów na temat swoich prac oraz nawiązać cenne kontakty. Ponadto najlepsze z zaprezentowanych portfolio otrzyma prestiżową nagrodę ufundowaną przez Fundację Griffin Art Space.

Spotkania mistrzowskie, wydarzenia towarzyszące

Program festiwalu uzupełniają jak zwykle liczne wydarzenia towarzyszące. Szczególną uwagę warto zwrócić na cykl Spotkań mistrzowskich, do których zaproszono zarówno artystów prezentujących swoje wystawy w programie głównym, jak i specjalistów, którzy o sytuacjach związanych z konfliktem wiedzą wiele z własnych doświadczeń (takich jak m. in. legendarny polski fotoreporter Krzysztof Miller). Program wydarzeń to także warsztaty, prezentacje, projekcje filmów i oprowadzania kuratorskie.

Krakow Photo Fringe

Równolegle z Miesiącem Fotografii odbywają się również wydarzenia w ramach III edycji Krakow Photo Fringe. Jest to niezależna platforma skupiająca propozycje nadesłane do organizatorów – Fundację Sztuk Wizualnych oraz Fundację Lablab – przez artystów, animatorów, aktywistów, galerie i wszystkich tych, których pasją jest fotografia. Sukces dwóch poprzednich edycji – w ramach których odbyło się ponad 100 wydarzeń i wystaw – skłonił organizatorów do rozszerzenia formuły Photo Fringe na całą Małopolskę, wystawy i wydarzenia odbywać się będą m.in. w Zakopanem, Tarnowie i Rabce.

FUNDACJA SZTUK WIZUALNYCH

Fundacja Sztuk Wizualnych to organizacja pozarządowa stworzona w 2001 roku w Krakowie. Jej celem jest promocja i popularyzacja sztuk wizualnych w Polsce. Głównym polem działalności Fundacji jest fotografia, a misją szukanie jej nowych definicji w kontekście sztuki współczesnej, historii i socjologii. Obok organizowanego co roku festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie fundacja prowadzi wieloletnie przedsięwzięcia, takie jak opracowanie archiwum Zofii Rydet, promocja twórczości Jana Dziaczkowskiego czy interdyscyplinarny projekt Rajza po Kato.

GRIFFIN ART SPACE – MECENAS FESTIWALU

Griffin Art Space to instytucja powołana przez Griffin Group, aby wspierać i promować sztukę. Założeniem Griffin Art Space jest ożywianie życia artystycznego i promowanie współpracy biznesu z kulturą. Głównym sposobem działania jest mecenat nad najciekawszymi wydarzeniami kulturalnymi oraz działalnością wyróżniających się instytucji kultury. Griffin Art Space wspiera między innymi: Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO, Galerię CZUŁOŚĆ i Miesiąc Fotografii w Krakowie. Równolegle Griffin Art Space organizuje wystawy i wydarzenia kulturalne pod własnym szyldem oraz buduje własną kolekcję sztuki.

Zapraszamy do udziału w Miesiącu Fotografii. Festiwal przygotował szereg ciekawych wydarzeń i spotkań towarzyszących. Więcej informacji pod: www.photomonth.com

 

 

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners