Laki Lan - Galeon

Defibrylatory na Politechnice Krakowskiej pomogą ratować życie

Politechnika Krakowska wyposażyła wszystkie swoje kampusy w defibrylatory. 11 urządzeń, które mogą uratować człowiekowi życie w sytuacji nagłego zatrzymania akcji serca, znalazło się w budynkach uczelni przy ul. Warszawskiej, Kanoniczej, Podchorążych, przy al. Jana Pawła II, na os. Studenckim przy ul. Skarżyńskiego, akademiku przy ul. Bydgoskiej oraz w hali sportowej przy ul. Kamiennej. Obiekty, w których znajdują się defibrylatory, są oznaczone charakterystycznym znakiem informacyjnym. W razie potrzeby z urządzeń może skorzystać każdy udzielający pierwszej pomocy, nie tylko pracownicy i studenci PK.