Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Thinn Lizzy - Whiskey In The Jar
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

03.06
2015
  40 lat elektrotechniki na Politechnice

40 lat elektrotechniki na Politechnice

 
  40 lat elektrotechniki na Politechnice
10 czerwca w dzień Międzynarodowego Dnia Elektryki na Politechnice Krakowskiej obchodzony będzie jubileusz 40-lecia powołania kierunku elektrotechnika. Organizatorami spotkania z tej okazji są Oddział Krakowski Stowarzyszenia Elektryków Polskich i Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej.

Historię, która doprowadziła do otwarcia kierunku elektrotechnika, na tle tworzenia się dzisiejszego Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej, przybliżą pracownicy Politechniki Krakowskiej podczas zebrania Stowarzyszenia Elektryków Polskich, w środę 10 czerwca, w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym PK „Działownia".

Katedra Elektrotechniki Ogólnej, na ówczesnym Wydziale Komunikacji, została utworzona już w 1945 r. W roku akademickim 1950-1951 kierownikiem Katedry został mgr inż. Tadeusz Czayka (absolwent i były pracownik Politechniki Lwowskiej), który podjął intensywne działania w celu przygotowania odpowiedniej bazy laboratoryjnej przy ul. Warszawskiej 24. W ten sposób zostało uruchomione laboratorium przy Katedrze Elektrotechniki Ogólnej.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners