Mr Z'oob - Moj jest ten kawalek podlogi

40 lat elektrotechniki na Politechnice

10 czerwca w dzień Międzynarodowego Dnia Elektryki na Politechnice Krakowskiej obchodzony będzie jubileusz 40-lecia powołania kierunku elektrotechnika. Organizatorami spotkania z tej okazji są Oddział Krakowski Stowarzyszenia Elektryków Polskich i Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej.

Historię, która doprowadziła do otwarcia kierunku elektrotechnika, na tle tworzenia się dzisiejszego Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej, przybliżą pracownicy Politechniki Krakowskiej podczas zebrania Stowarzyszenia Elektryków Polskich, w środę 10 czerwca, w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym PK „Działownia".

Katedra Elektrotechniki Ogólnej, na ówczesnym Wydziale Komunikacji, została utworzona już w 1945 r. W roku akademickim 1950-1951 kierownikiem Katedry został mgr inż. Tadeusz Czayka (absolwent i były pracownik Politechniki Lwowskiej), który podjął intensywne działania w celu przygotowania odpowiedniej bazy laboratoryjnej przy ul. Warszawskiej 24. W ten sposób zostało uruchomione laboratorium przy Katedrze Elektrotechniki Ogólnej.