Blue October - Say It

57. Rajd Politechniki Krakowskiej

Był Ekstraligowy, Elektryczny, Endorfinowy, Energiczny…, a w tym roku pora na Rajd Elficki. Już po raz 57. studenci Politechniki Krakowskiej wyruszą na trasy górskie, a w dniach 1-4 maja br. wszyscy spotkają się w bazie rajdu, leżącej w powiecie gorlickim Zdyni.
Tym razem organizatorzy proponują dziewięć tras górskich o różnych stopniach trudności. Najwytrwalsi będą mogli dotrzeć na rajd pieszo, w ramach inicjatywy „Z buta na rajd”. W ciągu pięciu dni pokonają około 140 kilometrów.

Bilety na 57. Rajd Politechniki Krakowskiej można nabyć do 13 kwietnia, w godz. od 10.00 do 15.00, na kampusie głównym przy ul. Warszawskiej 24 (budynek Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych, pokój 107) oraz na kampusie Wydziału Mechanicznego przy al. Jana Pawła II 37 (pokój A120).

Wszystkie szczegóły dotyczące 57. Rajdu PK dostępne są na Facebook’u

Rajd Politechniki Krakowskiej jest najstarszą w Polsce imprezą turystyczną, w klasie rajdów górskich. Pierwszy odbył się w kwietniu 1962 r., a jego inicjatorem był student PK, ówczesny wiceprzewodniczący Rady Uczelnianej ZSP i przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki - Kazimierz Flaga, który 40 lat później został rektorem Politechniki (kadencje: 1996-1999 i 1999-2002). Rajdy w swojej historii zasięgiem objęły całe południe Polski w paśmie Karpat, od Bramy Morawskiej po granicę z Ukrainą. Studenci przemierzali Beskidy (Śląski, Żywiecki, Wysoki, Makowski, Wyspowy, Sądecki i Niski), Pieniny, Gorce oraz Bieszczady. Od trzeciego rajdu utarł się zwyczaj nadawania każdemu kolejnemu indywidualnej nazwy. Po kilku latach tradycją stało się używanie nazw zaczynających się wyłącznie od litery E.