clean bandit feat ellie goulding - mama

4 czerwca Uczelniana Sesja Kół Naukowych 2024

Na Politechnice Krakowskiej funkcjonuje obecnie 95 studenckich kół naukowych, w których działalność angażuje się blisko 1500 osób. Wkrótce kreatywne pomysły studentów i doktorantów zostaną zaprezentowane w ramach Uczelnianej Sesji Kół Naukowych. Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca. Zwycięzców tegorocznej edycji USKN poznamy podczas gali w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym „Działownia”. Zdobywcy najwyższych miejsc otrzymają „Bony na rozwój”. Przewidziano również punkty do Stypendium Rektora. Uczelnianej Sesji Kół Naukowych towarzyszyć będzie plenerowa wystawa studenckich plakatów.

Zgodnie z regulaminem Uczelnianej Sesji Kół Naukowych, poprzedzają ją sesje, które odbywają się na wydziałach PK. Punkty za prezentacje w ramach WSKN są przyznawane osobno za prezentacje studentów i prezentacje doktorantów według zasady: I miejsce na liście wydziałowej – 80 punktów, II miejsce – 70 punktów, III – 60 punktów, IV i kolejne miejsca – 50 punktów. Prorektor ds. studenckich dr inż. Marek Bauer określił liczbę plakatów biorących udział w etapie finałowym. Minimalna liczba wystawionych plakatów przypadających na każdy wydział wyniosła 5, zaś pozostałe 20 dodatkowych plakatów rozdzielono proporcjonalnie na wydziały, w oparciu o całkowitą liczbę wystąpień podczas WSKN.

I tak w Uczelnianej Sesji Kół Naukowych weźmie udział 60 studenckich plakatów: 8 plakatów z Wydziału Architektury, 6 z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji, 7 z Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej, 8 z Wydziału Inżynierii Lądowej, 7 z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki, 6 z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, 10 z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej i 8 z Wydziału Mechanicznego. Ponadto podczas USKN zobaczymy też 10 posterów doktoranckich: 2 w Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej i 8 z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej.

Ocenę plakatów przeprowadzi jury USKN 2024, w skład którego wchodzą pełnomocnicy dziekanów ds. kół naukowych, a więc: dr inż. arch. Farid Nassery (Wydział Architektury, przewodniczący Rady Pełnomocników Dziekanów ds. Kół Naukowych), dr Elżbieta Gajecka-Mirek (Wydział Informatyki i Telekomunikacji), dr inż. Zbigniew Pilch (Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej), dr inż. Damian Wieczorek (Wydział Inżynierii Lądowej), dr inż. Paweł Karbowniczek (Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki), dr inż. Bernard Twaróg (Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki), dr inż. Magdalena Malinowska (Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej), dr inż. Anna Boratyńska-Sala (Wydział Mechaniczny).

Plakaty studentów studiów I i II stopnia uznane za najlepsze podczas etapu finałowego zostaną nagrodzone „Bonami na rozwój” w wysokości: za I miejsce – bon w kwocie 1600 zł, za II miejsce – 1200 zł, za III miejsce – „Bon na rozwój” w wysokości 1000 zł, za miejsca IV-VI – 800 zł, zaś od VII do X – 600 zł. Dla najlepszych plakatów doktorantów przyznane zostaną bony w wysokości: za I miejsce – 1200 zł, za II – 1000 zł, a za III – 800 zł. W przypadku nagrodzonych plakatów utworzonych przez więcej niż jednego autora, wartość przyznanego „Bonu na rozwój” będzie rozdzielana proporcjonalnie pomiędzy wszystkich autorów. Bon może zostać wykorzystany w całości lub w częściach, wyłącznie w okresie roku od dnia ogłoszenia wyników USKN 24 w formie zwrotu za wyjazdy na konferencje, seminaria, wycieczki lub konkursy o charakterze naukowym lub technicznym, udziały w szkoleniach, zakup literatury, licencji lub oprogramowania. Warto dodać, że miejsca w Uczelnianej Sesji Kół Naukowych premiowane są także dodatkowymi punktami do Stypendium Rektora PK. 12 punktów można otrzymać za zajęcie I miejsca w etapie finałowym USKN, 10 za II miejsce, zaś 8 za III miejsce.

Przypomnijmy, że na mocy zarządzenia rektora Politechniki Krakowskiej, powołana została Uczelniana Rada Kół Naukowych, której celem jest m.in. kształtowanie polityki rozwoju uczelnianych organizacji skupiających studentów i doktorantów, ze szczególnym uwzględnieniem kół naukowych oraz koordynacja działalności kół naukowych ze Strategią Rozwoju PK. Przewodniczącym Uczelnianej Rady Kół Naukowych został prorektor ds. studenckich dr inż. Marek Bauer. Radę tworzą członkowie Rady Pełnomocników Dziekanów ds. Kół Naukowych, członkowie Studenckiej Rady Kół Naukowych na czele z przewodniczącą Darią Łądkiewicz oraz przedstawiciele jednostek uczelni wspierających rozwój naukowy i zawodowy studentów oraz doktorantów.

Uczelniana Sesja Kół Naukowych 2024 rozpocznie się 4 czerwca o godz. 11.00 w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym „Działownia”. O 11.15 zaplanowano prezentację plakatów przez ich autorów, zaś o 13.15 ogłoszenie wyników.