OneRepublic - Made For You

41. Bieg Kościuszkowski

24 marca, po raz czterdziesty pierwszy, pobiegną reprezentanci uczelni i służb mundurowych. W tym roku będzie to także jedna z imprez towarzyszących obchodom Roku Tadeusza Kościuszki na Politechnice Krakowskiej.

Bieg odbywa się w rocznicę złożenia przez Tadeusza Kościuszkę uroczystej przysięgi narodowi (24 marca 1794 r.) na Rynku Głównym w Krakowie. Jako pierwsze, w samo południe wyruszą na trasę biegu sztafety męskie. Start sprzed gmachu głównego Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24. Zawodnicy pobiegną przez Rynek Główny na Kopiec Kościuszki. Wokół Rynku Głównego odbędą się natomiast biegi w trzech kategoriach: sztafeta kobiet, bieg VIP-ów oraz bieg osób niepełnosprawnych.

Organizatorami Ulicznego Biegu Sztafetowego Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki są Politechnika Krakowska, uczelniany klub AZS PK oraz Centrum Sportu i Rekreacji PK.

Więcej informacji na temat Biegu Kościuszkowskiego (w tym formularz zgłoszeniowy) na stronie internetowej: www.azs.pk.edu.pl.