Klaus Mitffoch - Strzezcie sie tych miejsc

3D mapping Pałacu Królewskiego w Łobzowie

W czwartek 24 maja na ścianach budynku Wydziału Fizyki, Matematyki i Informatyki o godz. 21:30 odbędzie się 3D mapping - wielkoformatowa wizualizacja realizowana przez studentów II stopnia kierunku informatyka, specjalności grafika komputerowa i multimedia oraz członków Koła Naukowego Grafiki Komputerowej „Visgraph” Politechniki Krakowskiej.

3D mapping jest projektem łączącym sztukę i technologię; światło, cienie, dźwięk i architekturę. Jest okazją dla inżynierów na zaprezentowanie zmysłu artystycznego, który w nich drzemie. Mapping na Politechnice odbywa się już po raz kolejny, w ubiegłych latach miało to miejsce na ścianach „Działowni" i akademików przy ul. Skarżyńskiego.

W tym roku projekt jest realizowany w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie, w związku z tym został zainspirowany polskimi wynalazcami, m.in. Marią Skłodowską-Curie, Mieczysławem Wolfke i Kazimierzem Prószyńskim. Pokazy będą odbywały się co 30 minut, od godz. 21:30.