Powtorka programu - Poranek w Nowinkach

3D mapping na ścianach "Działowni"

Już 25 maja w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki na terenie Politechniki Krakowskiej odbędzie się 3D mapping Międzywydziałowego Centrum Edukacyjno-Badawczego "Działownia". Pokazy będą prezentowane co 30 minut od godz. 21.30.

3D mapping to technika rozświetlania trójwymiarowych obiektów i ich elementów za pomocą projektorów na architekturze budynku. Przygotowane animacje są dopasowane do formy budynku, dzięki czemu nadają mu niepowtarzalny charakter tworząc niezwykłe, multimedialne show.

Dotychczas na Politechnice Krakowskiej odbyły się dwie edycje 3D mappingu, w 2014 i 2015 roku. Kolejna odsłona 25 maja. Animacje i wizualizacje zostały przygotowane przez studentów Koła
Naukowego Grafiki Komputerowej oraz specjalistów Grafiki Komputerowej i Multimediów Politechniki Krakowskiej.

Zapraszamy na Facebooka wydarzenia.