Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - NowineX
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

11.03
2022
24 marca odbędzie się Bieg Kościuszkowski

24 marca odbędzie się Bieg Kościuszkowski

 
24 marca odbędzie się Bieg Kościuszkowski
Zgodnie z wieloletnią tradycją, 24 marca – w rocznicę złożenia przez Tadeusza Kościuszkę przysięgi narodowi – odbędzie się Bieg Kościuszkowski, organizowany przez Politechnikę Krakowską, Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego PK oraz Centrum Sportu i Rekreacji PK.

24 marca 1794 r. na rynku głównym w Krakowie został ogłoszony akt powstania, a Tadeusz Kościuszko – Naczelnik insurekcji – złożył publicznie przysięgę. W celu upamiętnienia tych wydarzeń oraz patrona Politechniki Krakowskiej (Kościuszko patronuje PK od 1976 r.), z inicjatywy Edwarda Surdyki, Piotra Jeża i Jana Żurka w 1977 r. odbył się pierwszy Uliczny Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki. Wydarzenie doczekało się kontynuacji i na stałe wpisało w kalendarz imprez sportowych Politechniki i całego Krakowa. 
 
W 44. Ulicznym Biegu Sztafetowym Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki wezmą udział pięcioosobowe zespoły męskie i czteroosobowe żeńskie w kategoriach zespołów uczelnianych (studenci i pracownicy danej uczelni), klubowych i służb mundurowych. Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest dokonanie zgłoszenia (elektronicznie na adres: azs.pkkrakow@gmail.com lub w biurze zawodów w dniu ich rozgrywania – budynek „Działownia” na kampusie PK przy ul. Warszawskiej 24) i odbiór numeru startowego w dniu zawodów. Wyścig będzie rozgrywany w kilku kategoriach: Bieg kobiet – 4 zmiany, Bieg mężczyzn – 5 zmian, Bieg VIP-ów, Bieg osób z niepełnosprawnościami – 4 zmiany, Bieg pracowników PK. Ponadto, przewidziano dodatkowe klasyfikacje: Memoriał Edwarda Surdyki, Memoriał im dr. Piotra Jeża – indywidualna klasyfikacja mężczyzn na odcinku pierwszej zmiany, Klasyfikację uczelni krakowskich oraz Klasyfikację służb mundurowych. 
 
Sportowa rywalizacja będzie odbywać się wokół kampusu głównego PK. Start zaplanowano – tradycyjnie – na godz. 12.00. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, część sportową wydarzenia poprzedzi złożenie kwiatów na Rynku Głównym w miejscu przysięgi Tadeusza Kościuszki, a o godz. 11.45 złożenie kwiatów pod popiersiem patrona PK na dziedzińcu uczelni. W tym roku wręczenie nagród uczestnikom zmagań odbędzie się w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym „Działownia”. 
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners