Yes - Owner Of The Lonely Heart

10 lipca rusza kolejna edycja Workcamp

W poniedziałek wystartuje Workcamp – akcja organizowana przez Koło Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział Małopolski w Krakowie. Tym razem studenci PK wyremontują świetlicę środowiskową „Akademia Młodzieży” przy ul. Radzikowskiego 29 w Krakowie. Zadanie do łatwych nie należy.

Świetlica przy ul. Radzikowskiego zajmuje parter i piwnice budynku. W te wakacje uczestnicy Workcamp  chcą zająć się piwnicami, w których zlokalizowane jest zaplecze sportowe. Dodatkowo remontu wymaga hol. Kilkunastu studentów z Politechniki Krakowskiej zamierza pracować codziennie od rana do wieczora.  Remont ma potrwać trzy tygodnie. Warto dodać, że wszystkie materiały budowlane potrzebne do prac wolontariusze zdobywają sami – od pędzli, szpachli i wałków po farby i płytki podłogowe.

Przypomnijmy, że w poprzednich dwóch latach studenci budownictwa PK odnawiali budynek Pogotowia Opiekuńczego w Tarnowie.

O postępie tegorocznej edycji projektu Workcamp będziemy informować na bieżąco.

Szczegóły akcji zdradza jej współorganizator, Magdalena Słota, która gościła w piątkowym „Poranku w Nowinkach”. Posłuchajcie rozmowy.