Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

20.10
2016
10. edycja Plebiscytu MediaTory

10. edycja Plebiscytu MediaTory

 
10. edycja Plebiscytu MediaTory
W tym roku już po raz 10 studenci dziennikarstwa nominowali do nagrody MediaTory najlepszych według nich ludzi mediów. 3 grudnia odbędzie się uroczysta Gala Finałowa w Krakowie w czasie której poznamy laureatów. Radio „Nowinki” jest Studenckim Patronem Medialnym jubileuszowej edycji Plebiscytu.

W trwającym od 2007 r. Plebiscycie MediaTory przyszli adepci dziennikarstwa mogą wskazać swoich dziennikarskich mistrzów w kategoriach:  AuTORytet, TORpeda, NawigaTOR, AkumulaTOR, ObserwaTOR, InicjaTOR, ReformaTOR, ProwokaTOR oraz DetonaTOR. Na tegorocznej liście nominowanych znalazło się 40 wytypowanych przez studentów propozycji. Wybór laureatów należy do ponad 10 tysięcy uprawnionych do głosowania studentów z 22 uczelni z całej Polski.

Na liście nominowanych znalazły się reporterskie materiały telewizyjne, liczne publikacje książkowe, internetowe teksty dziennikarskie, ale także audycje radiowe i znane tytuły prasowe. Szansę na statuetkę ma po raz pierwszy dziennikarz PAP, Jakub Krupa, który został nominowany w kategorii TORpeda za rzetelność zagranicznych doniesień i pokazywanie wartości prac depeszowca w dobie internetu. Studenci dostrzegli także nowe inicjatywy dziennikarskie. W kategorii InicjaTOR nominowali multimedialny projekt Miasto Archipelag, który w nowatorski sposób przedstawia trudną sytuację byłych miast wojewódzkich, a także pierwszą internetową inicjatywę telewizyjną - projekt #dziejesięnażywo Wirtualnej Polski.

Najważniejszą z kategorii jest AuTORytet. Nagradzani są w niej dziennikarze, od których studenci mogą uczyć się rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów. Jest to szczególna nagroda, przyznawana za całokształt pracy i działalności dziennikarskiej.

Organizatorami 10. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński, a Sponsorem Głównym - Fundacja Seriatim.

Pełna lista dziennikarzy i materiałów nominowanych w Plebiscycie dostępna jest na stronie internetowej: www.mediatory.pl.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners