Imagine Dragons - Zero

Za nami finał Wielkiej Paczki!

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI w miniony weekend dostarczyli pomoc do 19 580 potrzebujących rodzin – osób starszych, samotnych, rodzin wielodzietnych, czyli do około 76 746 osób.

W miniony weekend odbył się finał projektu SZLACHETNA PACZKA – paczki przygotowane przez darczyńców dla konkretnych rodzin dotarły do domów potrzebujących. Żywność, środki czystości, zimowa odzież, przybory szkolne – te rzeczy znalazły się w pudłach. Nie zabrakło też odpowiedzi na szczególne potrzeby rodzin, takie jak meble, sprzęt do rehabilitacji oraz szczególne upominki – wędka, ciepłe pantofle, książka sensacyjna, a nawet żywy kogut!

W sumie Paczki przygotowywało 700 480 osób (średnio 36 osób robiło jedna paczkę). Zaangażowanie w projekt jest wydarzeniem społecznym – angażują się rodziny, szkoły, grupy przyjaciół. Dla niektórych firm wspólny wybór rodziny i zakupy to coroczny, wyjątkowy rytuał.

Rekord!

XIV edycja projektu SZLACHETNA PACZKA była pod wieloma względami rekordowa. Projekt połączył ponad 805 000 osób: darczyńców, czyli osoby, które przygotowały mądrą pomoc, SuperW – czyli wolontariuszy, którzy odnaleźli potrzebujących, dobroczyńców – czyli osoby, które swoimi wpłatami sprawiają, że Paczka może działać oraz członków rodzin w potrzebie. Gdyby dodać do nich wszystkie osoby, które pomogły zorganizować tą edycję – osoby, które pracowały w magazynach i pomagały w transporcie paczek, pracowników firm-partnerów możemy śmiało powiedzieć, że w mądrej pomocy połączyło się niemal milion osób. To 2,5% Polaków!

Średnia wartość paczki dla jednej rodziny deklarowana przez darczyńców to 2106 zł. To wartość oszacowana na podstawie anonimowych deklaracji darczyńców. Łączna wartość pomocy przekazanej rodzinom przez darczyńców sięga 41 236 824 zł.

Z liczby darczyńców, którzy zaangażowali się  w projekt w tym roku - 700 480 oraz z wzrostu łącznej wartości przekazanej pomocy – wartość pomocy w edycji 2014 przekroczyła 41 mln, to o 24 % więcej, niż w 2013 roku.