Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

3 Doors Down - It's Not My Time
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

29.09
2014
Teatr Mumerus

Teatr Mumerus

 
Teatr Mumerus
Teatr Mumerus zaprasza na spektakl wieńczący projekt "W lustrze opowieści" już 11 października 2014 roku o godzinie 17:00 na deskach Teatru Zależnego PK.

 

"W lustrze opowieści (In the mirror of stories)" to wspólny projekt krakowskiego Teatru Mumerus, Alternatywnej Fundacji Teatru Malko z Budapesztu oraz Divadlo Na Peronie i Konserwatorium ze słowackich Koszyc. Naszym celem jest zebranie przez uczestników wszystkich opowieści, legend i przesądów łączących się z tradycja romską (cygańską). Następnie - na podstawie porównania z zebranym materiałem dotyczącym opowieści, legend i mitów obecnych w kulturze Polski, Słowacji i Węgier - sprawdzenie na ile kultura romska jest obecna w kulturze wymienionych wyżej narodów. I bynajmniej nie o folklor tu chodzi, ale o pokazanie jak dużo nasze kultury i cywilizacje zawdzięczają prastarej romskiej tradycji. Działanie zakończy się one pokazem finalnym mającym formę kolażu artystycznego, łączącego krótkie etiudy teatralne na podstawie zebranych materiałów ustnych, działania muzyczne oraz działania plastyczne.

Kierownik projektu: Wiesław Hołdys
Prowadzenie warsztatów: Katarzyna Fijał, Anna Lenczewska, Jan Mancewicz, Karol Zapała, Robert Żurek (Mumerus, Gabriella Hadzisikostova, Tünde Trojan (Malko), pedagogowie z Konserwatorium w Koszycach oraz aktorzy Teatru Na Perone.

Pokaz finałowy: 11 października 2014 roku o godzinie 17:00 Teatr Zależny, Kanonicza 1 oraz Muzeum Archeologiczne.

Projekt finansowany jest przez program Unii Europejskiej "Erasmus +"

Partner: Muzeum Archeologiczne w Krakowie

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners