DUCH - Cisza

Startup Sprint Silver Tsunami

W dniach 5-7 grudnia przy ul. Westerplatte 11 w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie odbędzie się Startup Sprint Silver Tsunami organizowany przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera.

44 % społeczeństwa polskiego w 2029 roku będzie stanowiła grupa 50+, która obecnie rozwija się najszybciej. W jej obrębie zaszły zmiany dotyczące stylu życia, aktywności, postrzegania świata. Dlatego innowacyjnym rozwiązaniom dla silver tsunami, nazywanych również dojrzałymi konsumentami będzie dedykowana Startup Sprint Silver Tsunami. Stąd także nazwa projektu.

Startup Sprint Silver Tsunamito 3dniowe wydarzenie w czasie którego uczestnicy pracują nad pomysłami pod przewodnictwem ekspertów z branży. Celem projektu jest zdobycie praktycznej wiedzy potrzebnej do zwiększenia sukcesu projektów oraz kontakt z mentorami. W Startup Sprint mogą wziąć udział osoby, które mają pomysł na biznes, chcą dołączyć do zespołu oraz te, które realizują już przedsięwzięcia. Warunkiem udziału w finałowych prezentacjach i możliwość otrzymania nagród jest prezentacja wypracowanych w czasie weekendu postępów.

Swoim bogatym doświadczenie uczestników będą wspierać m.in.: Richard Lucas Anioł Biznesu, Piotr Chmielewski z Social Media Now, Sebastian Kolisz z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, Karolina Liberka z Marketingu w Praktyce, Monika Handzlik z Contact Europe,  Kuba Dudek z SpeedUp Venture Capital Group, Łukasz Ubogi z Business Link, Grażyna Słomska ze ZmianaNaDobre.pl, Magdalena Wysocka z Google, Robert Drymajło z Geek Week Krk, Paweł Kocoń z Fun In Design, Barbara Frątczak-Rudnicka z 4P research mix,  Jan Marczyński z JWMS Jakubowski Wiese Mazgaj Staszek radcowie prawni s.c.

W Krakowie odbyły się już II edycje Startup Sprintów dotyczące tematów młodości oraz e-commerce i marketingu. W czasie pierwszej padła propozycja inwestowania jednego z projektów.

Pomysłodawcą tego rodzaju eventów jest należący do SpeedUp Venture Capital Group fundusz LMS Invest. W Poznaniu zostało już zorganizowane kilka Startup Sprintów o różnych tematykach.

Startup Sprint Silver Tsunami jest pierwszym projektem dotyczącym tego zakresu tematycznego. Wspieramy przedsiębiorczość w każdym wieku, dlatego zapraszamy do udziału osoby od kilkunastu do 80+. Zapraszamy zdolnych, kreatywnych do pracy nad pomysłami.

Ilość miejsc jest ograniczona, a udział bezpłatny, wystarczy się zarejestrować http://silvertsunami.startupsprint.org/. Startup Sprint Silver Tsunami jest doskonałą szansą na rozwinięcie własnego projektu/usługi/produktu pod okiem ekspertów, poznanie wielu interesujących ludzi oraz aktywne spędzenie wolnego czasu. Poza wiedzą i doświadczeniem na uczestników czekają także różnego rodzaju nagrody.

Patronatem Honorowym Startup Sprint objęła Krajowa Izba Gospodarcza oraz Polska Przedsiębiorcza.