Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Killers - Bones
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

15.11
2013
Plany w Studiu

Plany w Studiu

 
Plany w Studiu
Warto wiedzieć, co dzieje się w Klubie Studio, zwłaszcza, że Radio Nowinki rozdaje bilety!!!

 

FISMOLL

20 listopada 2013, godz.: 20:00

Klub Studio,

Kraków, ul. Budryka 4.

 

Koncert Fismoll w Klubie Studio!

 

Niewielu jest artystów odnajdujących swoją twórczą ścieżkę w tak młodym wieku jak Fismoll – wokalista i twórca tekstów mieszkający w Poznaniu. Dziewiętnastolatek zachwycił krytyków i muzyków (m.in. Katarzynę Nosowską, Artura Orzecha czy Marka Niedźwieckiego) swoimi folkowymi piosenkami pełnymi skandynawskiej nostalgii. Już na początku swojej kariery scenicznej Fismoll porównywany bywa do takich znakomitości, jak Bon Iver, Sigur Ros, Ben Howard czy Damien Rice, w utworach instrumentalnych blisko mu natomiast do wrażliwości i estetyki rodem z twórczości Arvo Pärta i Olafura Arnaldsa.

 

Fismoll zadebiutował w czerwcu 2013 roku albumem At Glade, który został uznany za płytę tygodnia radiowej Trójki, zaś singiel Let's Play Birds przedpremierowo został wyróżniony mianem Piosenki Dnia. Doskonałe recenzje wydawnictwa ukazały się również m.in. w Polityce oraz Gazecie Wyborczej. Recenzenci zwracają uwagę na oszczędność i elegancję stylu artysty, zastosowane w jego utworach partie smyczkowe oraz wyjątkowość materiału w warunkach polskiego rynku muzycznego. Nie można mieć wątpliwości, że dzięki swojemu niekonwencjonalnemu i niełatwemu podejściu Fismollowi udało się stworzyć muzykę na światowym poziomie, która śmiało mogłaby być wizytówką Polski i jej niezależnej sceny.

20 listopada scena Klubu Studio stanie się areną dźwięków wyjątkowych, poetyckich, bezpretensjonalnych i świeżych – tak bowiem brzmi twórczość Fismolla.

NOSOWSKA

22 listopada 2013, godz.: 20:00

Klub Studio,

Kraków, ul. Budryka 4.

 

Koncert Nosowskiej w Klubie Studio!

 

Katarzyna Nosowska znana jest zarówno jako wokalistka rockowo-alternatywnej formacji Hey, jak i artystka solowa. Pierwszą płytą sygnowaną tylko nazwiskiem wokalistki było puk puk z 1996 roku. Solowe albumy ukazują inną stronę wrażliwości Nosowskiej niż repertuar Hey – słychać tam elektroniczne, trip hopowe dźwięki, czasami wzmocnione jednak rockowym uderzeniem. W 2008 roku Nosowska wyłamała się i z tej estetyki nagrywając album utrzymany w konwencji poezji śpiewanej – płyta zawierała 11 kompozycji z repertuaru Agnieszki Osieckiej. Łącznie artystka wydała sześć solowych krążków – listopadowa trasa koncertowa Nosowska.zip stanowić będzie przekrojową prezentację dorobku artystki oraz przypomnienie dawno niegranego materiału – np. z płyty Sushi, o której warstwę dźwiękową zadbał Andrzej Smolik.

Trudno wymienić wszystkie nagrody i wyróżnienia, które Katarzyna Nosowska uzyskała dzięki swojej solowej twórczości. Fani i krytycy doceniają jej niepowtarzalny wokal, świetne teksty, elegancję i – pomimo lat na scenie - świeżość stylu.

Koncert Katarzyny Nosowskiej 22 listopada krakowskim Klubie Studio to doskonała propozycja zarówno dla fanów artystki, którzy będą mogli podczas niego posłuchać prawdziwych perełek z jej repertuaru, jak i tych, którzy dotychczas nie mieli okazji zapoznać się z solowym materiałem – na żywo kompozycje z pewnością mogą tylko zyskać!

DONGURALESKO, SHELLERINI, GRUBY MIELZKY

23 listopada 2013, godz.: 20:00

Klub Studio,

Kraków, ul. Budryka 4.

Koncert donGURALesko, Shelleriniego oraz Grubego Mielzky’ego w Klubie Studio!

23 listopada sceną krakowskiego Klubu Studio zawładną najlepsze polskie hip hopowe brzmienia: odbędzie się wówczas pierwszy w tym sezonie koncert w ramach Rapowej Jesieni.

 

donGURALesko, poznański raper, tworzy od 1995 roku. Od tego czasu wydał 6 solowych albumów (dyskografię zamyka Projekt jeden z życia moment z 2012 roku) oraz współpracował z całą śmietanką polskiego hip hopowego półświatka. Twórczość donGURALesko zaliczana bywa do nurtu braggadocio charakteryzującego się rozbudowanymi metaforami i wysoką biegłością techniczną.

Shellerini jest członkiem PDG Kartel oraz składu WSRH stworzonym wspólnie ze Słoniem. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w 1996 roku, jednak dopiero w 2002 roku ujawnił się szerszej publice. W 2010 roku raper wydał płytę Shellerini Gościnnie, która była podsumowaniem wszelkich dokonań muzycznych artysty. 2011 rok to przełom w artystycznej działalności Shellera za sprawą pierwszego legalnego wydawnictwa PDG Gawrosz. Płyta ukazała się w 2011 roku pod szyldem Szpadyzor Records.

Gruby Mielzky to reprezentant najmłodszego pokolenia w polskim rapie – urodzony w 1988 roku raper jest członkiem formacji Lavoholics, prowadzi także solową działalność artystyczną.

Świetne bity, bezkompromisowe teksty, szczerość i zaangażowanie: to łączy artystów występujących w ramach Rapowej Jesieni – nie wolno tego przegapić!

STUDIO JAZZU: AGA ZARYAN

26 listopada 2013, godz.: 20:00

Klub Studio,

Kraków, ul. Budryka 4.

 

Koncert Agi Zaryan w Klubie Studio!

 

26 listopada w Klubie Studio wystąpi Aga Zaryan, jedna z najbardziej uznanych współczesnych jazzowych wokalistek w Europie i jedyna Polka, której płyty ukazują się nakładem legendarnej wytwórni Blue Note Records. Koncert w krakowskim klubie będzie przystankiem trasy „Remembering Nina & Abbey” promującej nowy album artystki. Bohaterkami płyty oraz koncertu będą dwie niezwykłe kobiety: legendarna Nina Simone oraz charyzmatyczna – chociaż nieco zapomniana – Abbey Lincoln. Aga Zaryan nagrywała swój album całkowicie na żywo, chcąc w ten sposób jak najbardziej zbliżyć się do muzycznych realiów lat 50. Artystka wykona takie niezapomniane przeboje, jak My Baby Just Cares for Me, I Want A Little Sugar in My Bowl, Don’t Let Me Be Misunderstood, Wild Is The Wind czy Lilac Wine.

Aga Zaryan swój sukces zawdzięcza znakomitym umiejętnościom wokalnym, charyzmie scenicznej oraz możliwości współpracy z najznamienitszymi muzykami na świecie. Koncerty artystki słyną z niezwykłej atmosfery oraz mistrzowskiego poziomu wykonywanej muzyki, co mogła docenić publiczność w Europie, Ameryce i Azji. O tym, jak zabrzmią utwory kultowych div jazzu w interpretacji utalentowanej Polki, będzie można się przekonać już niebawem w Klubie Studio. Zdecydowanie warto.

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners