The Pretty Reckless - Make Me Wanna Die

Otwarcie Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego

Oficjalne otwarcie wartej 20 mln inwestycji już 9 października!

Na Politechnice Krakowskiej, 9 października zostanie oficjalnie otwarte Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego. Prace rozpoczęły się dwa lata temu. Inwestycja kosztowała ponad 20 mln złotych.

Laboratorium (na zdjęciach) jest jedynym tego typu centrum naukowo-badawczym w Polsce, w którym prowadzone będą na dużą skalę badania technologii energooszczędnych, rozwiązań materiałowych, konstrukcyjnych i instalacyjnych oraz komfortu użytkowania budynków niskoenergetycznych. Zostało zbudowane zgodnie z rygorystycznymi normami wymaganymi w przypadku budynków niskoenergetycznych i wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt badawczy.

MLBE powstało w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Będzie nie tylko miejscem prowadzenia badań - ma służyć również małopolskim przedsiębiorcom i samorządom jako ośrodek doradczy w dziedzinie niskoenergetycznego budownictwa, w której Małopolska może się stać krajowym liderem.

Do takiej roli aspiruje także Politechnika Krakowska. Pracownicy naukowi uczelni zajmują się zagadnieniami związanymi z oszczędzaniem energii od ponad 20 lat.

Uroczyste otwarcie MLBE odbędzie się w czwartek 9 października o godz. 12.00 przy ul. Warszawskiej 24 na kampusie głównym uczelni (wejście od ul. Szlak; budynek MLBE znajduje się pomiędzy budynkiem Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej PK a siedzibą ZUS).

W uroczystości wezmą udział m.in.: marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, wicemarszałek Roman Ciepiela, rektor Politechniki Krakowskiej prof. Kazimierz Furtak oraz dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej prof. Tadeusz Tatara.

źródło: www.pk.edu.pl