Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Various Artists - Budka Suflera - Memu miastu na do widzenia
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

08.10
2014
Otwarcie Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego

Otwarcie Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego

 
Otwarcie Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego
Oficjalne otwarcie wartej 20 mln inwestycji już 9 października!

 

Na Politechnice Krakowskiej, 9 października zostanie oficjalnie otwarte Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego. Prace rozpoczęły się dwa lata temu. Inwestycja kosztowała ponad 20 mln złotych.

Laboratorium (na zdjęciach) jest jedynym tego typu centrum naukowo-badawczym w Polsce, w którym prowadzone będą na dużą skalę badania technologii energooszczędnych, rozwiązań materiałowych, konstrukcyjnych i instalacyjnych oraz komfortu użytkowania budynków niskoenergetycznych. Zostało zbudowane zgodnie z rygorystycznymi normami wymaganymi w przypadku budynków niskoenergetycznych i wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt badawczy.

MLBE powstało w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Będzie nie tylko miejscem prowadzenia badań - ma służyć również małopolskim przedsiębiorcom i samorządom jako ośrodek doradczy w dziedzinie niskoenergetycznego budownictwa, w której Małopolska może się stać krajowym liderem.

Do takiej roli aspiruje także Politechnika Krakowska. Pracownicy naukowi uczelni zajmują się zagadnieniami związanymi z oszczędzaniem energii od ponad 20 lat.

Uroczyste otwarcie MLBE odbędzie się w czwartek 9 października o godz. 12.00 przy ul. Warszawskiej 24 na kampusie głównym uczelni (wejście od ul. Szlak; budynek MLBE znajduje się pomiędzy budynkiem Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej PK a siedzibą ZUS).

W uroczystości wezmą udział m.in.: marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, wicemarszałek Roman Ciepiela, rektor Politechniki Krakowskiej prof. Kazimierz Furtak oraz dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej prof. Tadeusz Tatara.

źródło: www.pk.edu.pl

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners