Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Ting Tings - That's Not My Name
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

03.12
2013
Niepokorni w grudniu

Niepokorni w grudniu

 
Niepokorni w grudniu
Niepokorni to cykl koncertów z muzyką alternatywną, który odbywa się w krakowskim studenckim klubie Żaczek (al. 3 Maja 5). W czwartek, 5 grudnia, na imprezie zagrają związane z Krakowem grupy Chłopcy Kontra Basia oraz Ms. No One! Imprezę otworzy Back To The Ocean, ciekawa polska songwriterka. Wszyscy promować będą nowe płyty! Koncert rozpocznie się o godz. 19.30. Towarzyszyć mu będzie wystawa grafik Angeliki Mus.

Chłopcy Kontra Basia

To minimalistyczny skład, który za punkt wyjścia obiera sobie polską twórczość tradycyjną. Autorskie teksty Barbary Derlak wokalistki zespołu, powstają w oparciu o archiwalne nagrania oraz zapiski etnografów, tak aby oddawały stylistykę baśni, gawędy czy przyśpiewki. Ludowe fascynacje przejawiają się także w warstwie muzycznej pod postacią oberkowej frazy, surowości pieśni obrzędowej, czy melodyjności ballady. Całość podana jest we współczesnych, jazzujących aranżacjach.

Na debiutanckiej płycie „Oj tak!” (premiera 18.10) gościnnie wystąpił pianista Mariusz Obijalski, muzyk zespołu Fisz Emade Tworzywo oraz Natu – solowego projektu Natalii Przybysz.

Skład zespołu Chłopcy Kontra Basia:

Barbara Derlak - śpiew, klarnet, basklarnet, drumla

Marcin Nenko – kontrabas

Tomasz Waldowski - perkusja, futujara

www.facebook.com/chlopcykontrabasia

 

Ms. No One

Kilka lat temu otrzymali tytuł jednego z najbardziej obiecujących debiutantów i najbardziej melancholijnego zespołu w szeroko pojętej okolicy. Nigdy nie walczyli z tym wizerunkiem, ale też nie dążyli do tego żeby go na siłę utrwalać.

Ich muzykę dziennikarze muzyczni zwykli definiować jako pokrętną krzyżówkę Portishead z Radiohead, ogromnie klimatyczną, melancholijną, a zarazem melodyjną. Oni sami uciekają od odpowiedzi, odnośnie swojej muzyki, twierdząc że po prostu grają piosenki, najczęściej niewesołe.

- Podczas festiwalu "Gramy" zespół zdeklasował wszystkich, ciszą, melancholią, dojrzałością muzyczną.Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że zasługują na pełnometrażowy występ w studiu radiowej Trójki. Po raz pierwszy w historii studia im A. Osieckiej wystąpił tam zespół bez płyty, bez kontraktu, którego muzyka zgromadziła jednak pełną, „trójkową” salę - mówił Piotr Stelmach z III Programu Polskiego Radia. Stanisław Soyka dodawał: - Wyrafinowana, piękna muzyka. Bez litości cicha. A trzeba mieć odwagę by grać cicho. Zapomniałem, że jestem w jury po prostu słuchałem pięknych piosenek.

Tak było kilka lat temu. W międzyczasie grupa wydała debiutancki album „The Leaving Room” i zagrała kilkadziesiąt koncertów - w Polsce, ale też zagranicą. W malutkich klubach, jak i na festiwalach, takich jak Opener.

Drugi album Ms. No One „Backseat Stories” (wyd. Antena Krzyku) będzie zawierać 11 utworów. Premiera płyty zaplanowana jest na 12 listopada 2013. Koncert na Niepokornych będzie promować właśnie to nowe wydawnictwo.

Ms. No One tworzą: Joanna Piwowar-Antosiewicz (głos, piano), Adam Antosiewicz (bas), Krzysiu Kurek (gitary), Łukasz Gocal (perkusja) i Sławek "Mr.S" Bardadyn (elektronika).

www.facebook.com/noonemiss

 

Back To The Ocean

Charyzmatyczna piosenkarka obdarzona wyjątkowym, „czarnym” brzmieniem głosu, autorka muzyki i tekstów, gitarzystka. Laureatka międzynarodowych konkursów kompozytorskich. Finalistka zeszłorocznych eliminacji do Sceny Folkowej Przystanku Woodstock 2012. W zeszłym roku jej piosenki można było usłyszeć m.in. w Trójce, Jedynce, Antyradiu i Radiu Dla Ciebie. W tym roku gościła z występami nie tylko w Polsce, ale również na festiwalach songwriterskich w Nashville

i Kopenhadze. Obecnie promuje najnowsze wydawnictwo płytowe „Rain”. Jej wizytówka muzyczna to emocjonalne występy, łatwy kontakt z publicznością i piękne piosenki opatrzone poruszającymi tekstami.

www.reverbnation.com/backtotheocean

 

Angelika Mus

Związana jest z Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej, miłośniczka filozofii i refleksyjnego podejścia do codzienności. Na styku tych aktywności, na przestrzeni kilku lat, powstały rysunki ujęte w wystawę, którą zobaczymy w Żaczku. Szkicowość i powściągliwość prac idzie w parze z silnym zaangażowaniem emocjonalnym i subiektywnym podejściem do przedstawiania rzeczywistości.

www.angelikamus.blogspot.com

 

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Lao Che, Voo Voo, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Halla Nordfjord (Islandia), CeZik & KlejNuty, Lech Janerka, Świetliki, Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Czesław Śpiewa, Pustki i Kapela Ze Wsi Warszawa. Producentami imprezy są Edyta Pogwizd i Marzena Przybyła reprezentujące klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz, który przedstawiał artystów.

www.borowkamusic.pl

www.klubzaczek.pl

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners