Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Tegan and Sara - Closer
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

25.03
2014
Nie tylko Schindler

Nie tylko Schindler

 
Nie tylko Schindler
Marcowe spotkanie z cyklu „Nie tylko Schindler” zostało poświęcone wyjątkowemu filmowi Tomasza Margańskiego. „Krakowiaczek Ci ja...” opowiada o życiu i pracy mistrza australijskiego kina animowanego, urodzonego w 1926 roku w Krakowie, Yorama (Jerzego) Grossa.

KOLEJNE SPOTKANIE Z CYKLU NIE TYLKO SCHINDLER
KRAKOWIACZEK CI JA..., 2012, reż. Tomasz Magierski
27 marca 2014 godz. 18.00

Fabryka Schindlera oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa
ul. Lipowa 4

Wprowadzenie: Wojciech Szczudło (Kalejdoskop Film)

Marcowe spotkanie z cyklu „Nie tylko Schindler” zostało poświęcone wyjątkowemu filmowi Tomasza Margańskiego. „Krakowiaczek Ci ja...” opowiada o życiu i pracy mistrza australijskiego kina animowanego, urodzonego w 1926 roku w Krakowie, Yorama (Jerzego) Grossa. Osią filmu jest podróż do Polski, w którą Gross wybrał się z wnukami, po to, by pokazać im rodzinne strony i opowiedzieć o swoich wojennych losach. Linię narracyjną filmu tworzą zdjęcia wykonane w Polsce i w Australii, przeplatane fragmentami animacji Grossa. W każdej z nich znajduje się bowiem ziarenko prywatnej historii zawiłych kolei życia ich autora. Twórcza pasja, potrzeba dawania świadectwa oraz pozostawienia po sobie śladu w ludzkiej pamięci, miłość do kina, ogromne przywiązanie do rodzinnego miasta, a wreszcie doświadczenie emigracji (Gross wyjechał z Polski do Izraela w 1950 roku, w 1968 roku wyruszył zaś do Australii) kształtowały zarówno artystyczne, jak i życiowe wybory filmowca.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners