Coma - Spadam

Mikołajki 2013

Już po raz 26. studenci Politechniki Krakowskiej prowadzą mikołajkową akcję charytatywną. Zbierają pieniądze na prezenty i sprzęt rehabilitacyjno-sportowy dla dzieci z domów dziecka, ośrodków opiekuńczo-wychowawczych oraz ośrodków szkolno-wychowawczych w Krakowie.

Zbiórka od samego początku prowadzona jest na terenie Politechniki Krakowskiej, a od 2005 r. również na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

W tym roku kwesta rozpoczyna się w poniedziałek 18 listopada i potrwa do 5 grudnia. 6 grudnia św. Mikołaj odwiedzi dzieci na obiekcie sportowo-rekreacyjnym Cracovii, gdzie otrzymają wymarzone prezenty oraz spotkają się ze sportowcami tego klubu.

W ubiegłym roku dzięki ofiarności studentów, pracowników uczelni oraz mieszkańców Krakowa udało się zebrać 35 106,78 zł i była to rekordowa kwota w historii tej akcji.

Patronat honorowy nad akcją objęli Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz JM Rrektor Politechniki Krakowskiej prof. Kazimierz Furtak.