The Pretty Reckless - Make Me Wanna Die

Międzynarodowa Konferencja JAVA

W dniach 23 - 26 września w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia” odbędzie się Międzynarodowa Konferencja na temat zasad i praktyk programowania na platformie Java.

Java to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych języków programowania, ale nie tylko. W ciągu ostatnich paru lat Java to cała technologia i zespół wysoko wyspecjalizowanych narzędzi informatycznych do tworzenia całego spektrum aplikacji. Java to też platforma do tworzenia oprogramowania komputerowego.

Główna cecha: aplikacje tworzone w Javie można zainstalować bez problemu na każdego rodzaju komórce czy komputerze, bez względu na to używany system operacyjny (Windows czy inny system operacyjny).

Java wciąż sie rozwija i jest niewątpliwie jedną z najbardziej popularnych technologii na świecie. Pozwala tworzyć oprogramowanie, które jest typu 'open source', czyli poszczególne narzędzia i komponenty udostępniane są użytkownikom za darmo, cała społeczność przyczynia się zresztą do wzbogacania tych narzędzi (sama je tworzy).

Obecnie każda informatyczna firma w pewnym stopniu wykorzystuje Javę – wystarczy choćby potrzeba komunikacji urządzenia z serwerem… trudno wymieniać nazwy… ale na pewno wszystkie banki, firmy outsourcingowe, ABB, Samsung, Capgemini, UBS, Nokia itd…

Na konferencji wysłuchamy wykładów zaproszonych światowej sławy ekspertów w dziedzinie, obejrzymy prezentacje prac konferencyjnych i osiągnięć naukowych uczestników (zakwalifikowano tylko 20 % zgłoszonych prac z całego świata).

Nad wartością merytoryczną konferencji czuwa międzynarodowy stały komitet naukowy - tzw. steering committee, który tworzą zaproszeni do pracy światowi eksperci w dziedzinie oraz główni organizatorzy (general chairs) 3 poprzednich edycji konferencji. Nowy skład Komitetu aktualizowany jest co roku. Co roku także poddawane są analizie i głosowaniu kandydatury nowych instytucji i miejsc odpowiedzialnych za organizację następnej edycji.

Całość prac koordynowana jest przez Programme Chair-a (w tym roku funkcję ta pełni Prof. Bruce Childers z University of Pittsburg, USA), w gronie recenzentów znajdują sie specjaliści z całego świata (zapraszani przez programme Chaira). Oprócz tego na konferencji pojawiają sie keynote speakers z wykładami zaproszonymi i inni goście (w tym roku przedstawiciele Oracle , USA i American Computing Machinery, USA)

Prelegentami będą:

1. Giacomo Cabri - profesor Informatyki na Uniwersytecie w Modenie i Reggio Emilia, Włochy. Autor ponad 140 publikacji w dziedzinie systemów rozproszonych, systemów agentowych oraz programowania obiektowego. Aktywny członek wielu znaczących konferencji.

2. Vivek Sarkar - profesor Informatyki na prywatnym Uniwersytecie Rice w Stanach Zjednoczonych, Houston w stanie Teksas. Prowadzi badania w zakresie programowania równoległego, systemów wysokiej wydajności oraz optymalizacji. Ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Stanforda - wiodącej instytucji na świecie. Jest aktywnym członkiem wielu projektów badawczych oraz konferencji naukowych.

3. Markus Aleksy - doktor informatyki oraz zarządzania informacją, starszy specjalista-naukowiec w firmie ABB, autor kilku książek i kilkudziesięciu artykułów poświęconych technologiom platformy Java, przetwarzaniu rozproszonemu oraz rozwiązaniom mobilnym.

Uczestnicy będą reprezentować wiele prestiżowych jednostek naukowych z całego świata, m.in. Uniwersytet Johannesa Keplera w Linz, Oracle Labs, Uniwersytet Kalifornijski, Uniwersytet Lizboński, Uniwersytet Techniczny w Wiedniu, Uniwersytet Purdue (USA) a nawet uczelnie i instytuty badawcze z Arabii Saudyjskiej.