Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Odzial Zamkniety - Obudz sie
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

05.02
2014
KLUB STUDIO ZAPRASZA NA KONCERTY

KLUB STUDIO ZAPRASZA NA KONCERTY

 
KLUB STUDIO ZAPRASZA NA KONCERTY
Wraz z lutym i marcem sezon koncertowy w krakowskim Klubie Studio rozpocznie się na dobre. Odwiedzą go najbardziej uznane nazwiska polskiej sceny oraz zagraniczne gwiazdy. Jak zwykle Studio postawiło na różnorodność gatunkową kierując się tylko jednym kryterium: tym, żeby muzyka w nim grana była na najwyższym poziomie!

7.02.

godz. 20

KARI

– koncert ten będzie częścią trasy promującej drugi album artystki, „Wounds and Bruises”, który został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków. Wokalistka tym razem postawiła na brytyjskie brzmienie: album nagrała na Wyspach we współpracy z producentem Jonem Headleyem.

  


 

 

BLACKFIELD

11.02.

godz. 20

Formacja Blackfield powstała w 2000 roku jako projekt założony przez Stevena Wilsona i Aviva Geffena. Steven Wilson, obecnie uznany artysta solowy i producent, był wówczas znany przede wszystkim jako założyciel i lider Porcupine Tree, zaś Aviv Geffen to jeden z najważniejszych muzyków rockowych związanych z kontrkulturą Izraela.

        

  

 

 

 

ANNA CALVI

8.03.

Godz. 20  

Anna Calvi powraca ze znakomitym albumem „One Breath”, który 8 marca promować będzie w Klubie Studio. Artystka ma już na koncie występy u boku m.in. Nicka Cave'a, Arctic Monkeys czy Interpol, zaś jej debiutancki krążek „Anna Calvi” z 2011 roku był nominowany do wielu prestiżowych nagród. Anna Calvi unika jednoznacznych gatunkowych szufladek i twierdzi, że inspirują ją tak różni artyści jak Maria Callas, Leonard Cohen, Claude Debussy, Ennio Moricone, Nina Simone czy The Rolling Stones.

              

 

 

 

RAZ DWA TRZY - NAJWIĘKSZE PRZEBOJE

9.03.

godz. 20

Raz Dwa Trzy to zespół, który nie ulega chwilowym modom i od lat jest wierny swojej artystycznej drodze. Twórczość grupy nie tylko cieszy ucho, ale również zmusza do refleksji dzięki dojrzałym, czasami nieco ironicznym tekstom piosenek. 9 marca w Klubie Studio Raz Dwa Trzy zaprezentuje swoje największe przeboje, które zna i lubi cała Polska.

                    

 

 

 

GRZEGORZ TURNAU - koncert imieninowy

12.03.

godz. 20

Najszerzej znany współczesny krakowski bard swoją popularność zawdzięcza wyjątkowemu, rozpoznawalnemu stylowi kompozycji łączącemu najlepsze tradycje poezji śpiewanej (chociażby spod znaku Marka Grechuty), smooth jazzu i muzyki filmowej czy teatralnej. Chyba każdy kojarzy takie utwory z repertuaru artysty jak „Cichosza”, „Między ciszą a ciszą”, „Bracka”, „Liryka” czy wykonywana w duecie z „Basią Stępniak-Wilk Bombonierka”.

                          

    

 

 

 

LAO CHE + PINK FREUD - JAZZOMBI!E

14.03.

godz. 20    

lub Studio stanie się przystankiem pierwszej wspólnej trasy koncertowej Lao Che oraz Pink Freud. Tytuł tej niezwykłej trasy – Jazzombi!e – oznacza, że oprócz autorskich setów koncertowych muzycy obydwu formacji przygotują część wspólną występu, która to może zaskoczyć fanów zarówno jednego, jak i drugiego zespołu. Alternatywne, ciągle eksperymentujące Lao Che, znane z tego, że każda ich płyta była czymś zupełnie innym i świeżym, połączy siły z Pink Freud - formacją wykonującą jazz najwyżej próby z punkowym pazurem

                                

 

 

 

KULT UNPLUGGED

15.03.

godz. 20

Grupy Kult właściwie nikomu w Polsce przedstawiać nie trzeba – formacja Kazika Staszewskiego od lat stanowi najważniejszą formację polskiego rocka. Po trzech latach od pierwszej trasy koncertowej, na której Kult wystąpił z materiałem akustycznym, grupa po raz kolejny zabierze swoich fanów w absolutnie nadzwyczajną podróż – jednym z jej przystanków będzie krakowskie Studio. Zespół wystąpi tam 15 marca. Jak zabrzmią klasyki Kultu bez prądu? Trzeba się o tym przekonać samemu!

                                      

 

 

 

DOMOWE MELODIE

16.03.

godz. 20

Trio grające proste, akustyczne piosenki z pogranicza popu i folku o nieco niepokojących tekstach – jeżeli byłoby konieczne opisać formację Domowe Melodie w jednym zdaniu, takie podsumowanie powinno wystarczać. Opis ten jednak zupełnie nie ujmuje fenomenu, jakim stała się ta grupa. Debiutancką płytę zespół nagrał i wydał zupełnie samodzielnie, bez wsparcia jakiejkolwiek wytwórni, a mimo to zdobył wielką popularność i przywiązanie fanów.

                                            

 

 

 

THE CRIMSON PROJECKT

20.03.

godz. 20

20 marca w Studio wystąpi The Crimson Project - niezwykły projekt działający z pełną aprobatą i wsparciem Roberta Frippa. Formację tę założyło trzech członków legendarnego progresywnego zespołu King Crimson - Adrian Belew, Tony Levin i Pat Mastelotto. Muzycy koncentrują się przede wszystkim na repertuarze od początku lat 80. do połowy 90., nie zapominając o kilku klasykach z wczesnych lat 70. W 2014 grupa po raz pierwszy odwiedzi Europę – w tym również Kraków. Zapowiada się niezwykły wieczór!                                            

 

 

 

KAMIL BEDNAREK

21.03.

godz. 20

 

Pewną popularność zyskał jako wokalista powstałej w 2008 roku formacji StarGuardMuffin, jednak największym przełomem w karierze Bednarka okazał się występ w trzeciej edycji show „Mam talent!”. Wokalista zajął w jej finale II miejsce i stał się największym telewizyjnym odkryciem ostatnich lat. Polska zakochała się w ciepłym, głębokim wokalu Kamila – płyta jego zespołu pokryła się podwójną platyną. W 2012 roku artysta rozpoczął pracę nad kolejną płytą – „Jestem” - która światło dzienne ujrzała w listopadzie 2012 roku.

                                                        

 

 

 

BONOBO

22.03.

godz. 20

Wiosną 2014 roku Bonobo powróci do Polski. Ta prawdziwa gwiazda muzyki downtempo i nu-jazz wystąpi również w Klubie Studio, gdzie lider projektu, Simon Green, pojawi się wraz z kilkuosobowym zespołem. Wydarzenie to będzie mieć miejsce 22 marca. Muzyka Bonobo to niezwykle efektowna fuzja wysmakowanego downtempo, jazzowej tradycji, nowoczesnych rytmów i szlachetnego soulu. Bogactwo brzmieniowej palety szczególnie zachwyca w wersjach koncertowych, dlatego też krakowski koncert zapowiada się jako wyjątkowo smaczne muzyczne danie.

                                                              

 

 

 

MIYAVI

23.03.

godz. 19:30

Miyavi to kultowa postać dla licznych w Polsce miłośników j-rocka, j-popu oraz japońskiej odmiany glam rocka – visual kei. Sławę zdobył jako gitarzysta zespołu Dué le Quartz występując pod pseudonimem Miyabi. Po rozpadzie grupy rozpoczął w 2002 roku karierę solową i zmienił pseudonim na Miyavi. Płytowy debiut Japończyka – „Gagaku” – pojawił się jesienią 2002 roku i dzięki niemu w krótkim czasie ten wszechstronny artysta zdobył w Japonii ogromną popularność.

                                                                    

 

 

 

Studio Stand Up: STAND UP BEZ CENZURY

24.03.

godz. 20

Klub Studio nie zapomina o fanach kabaretu: 24 marca na jego scenie wystąpią Abelard Giza, Katarzyna Piasecka i Kacper Ruciński ze swoim wspólnym projektem „Stand-Up bez cenzury”. Zgodnie z tytułem zaprezentują obrazoburcze, kontrowersyjne i nieprzyzwoicie zabawne monologi. Na scenie artyści ci są sobą i opowiadają o tym, co ich dotyczy, denerwuje, cieszy. Nie potrzebują do tego rekwizytów. Wystarczy poczucie humoru, charyzma i bezpośredni kontakt z publicznością – a żadnego z tych elementów z pewnością nie zabraknie w Krakowie.

                                                                          

 

 

 

STRACHY NA LACHY, ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW, The LOLLIPOPS

29.03.

godz. 19

29 marca w Studio zagrają Strachy na Lachy – niezwykle popularna formacja założona przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego znanego wcześniej głównie z Pidżamy Porno. Zespół łączy rockowe inspiracje z miejskim folkiem, gdzieniegdzie słychać w jego twórczości również wpływy jazzu bądź reggae. Sześć studyjnych albumów zawiera mnóstwo przebojowego materiału – zarówno autorskich kompozycji, jak i coverów (m.in. z repertuaru Jacka Kaczmarskiego). Najnowsze wydawnictwo zespołu ujrzało światło dzienne w lutym 2012 – jest nim płyta „!TO!” promowana singlem „I can't get no gratisfaction”.

                                                                                

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners