Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Circle of Bards - Circle of Bards
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

  Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

05.02
2014
KLUB STUDIO ZAPRASZA NA KONCERTY

KLUB STUDIO ZAPRASZA NA KONCERTY

 
KLUB STUDIO ZAPRASZA NA KONCERTY
Wraz z lutym i marcem sezon koncertowy w krakowskim Klubie Studio rozpocznie się na dobre. Odwiedzą go najbardziej uznane nazwiska polskiej sceny oraz zagraniczne gwiazdy. Jak zwykle Studio postawiło na różnorodność gatunkową kierując się tylko jednym kryterium: tym, żeby muzyka w nim grana była na najwyższym poziomie!

7.02.

godz. 20

KARI

– koncert ten będzie częścią trasy promującej drugi album artystki, „Wounds and Bruises”, który został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków. Wokalistka tym razem postawiła na brytyjskie brzmienie: album nagrała na Wyspach we współpracy z producentem Jonem Headleyem.

  


 

 

BLACKFIELD

11.02.

godz. 20

Formacja Blackfield powstała w 2000 roku jako projekt założony przez Stevena Wilsona i Aviva Geffena. Steven Wilson, obecnie uznany artysta solowy i producent, był wówczas znany przede wszystkim jako założyciel i lider Porcupine Tree, zaś Aviv Geffen to jeden z najważniejszych muzyków rockowych związanych z kontrkulturą Izraela.

        

  

 

 

 

ANNA CALVI

8.03.

Godz. 20  

Anna Calvi powraca ze znakomitym albumem „One Breath”, który 8 marca promować będzie w Klubie Studio. Artystka ma już na koncie występy u boku m.in. Nicka Cave'a, Arctic Monkeys czy Interpol, zaś jej debiutancki krążek „Anna Calvi” z 2011 roku był nominowany do wielu prestiżowych nagród. Anna Calvi unika jednoznacznych gatunkowych szufladek i twierdzi, że inspirują ją tak różni artyści jak Maria Callas, Leonard Cohen, Claude Debussy, Ennio Moricone, Nina Simone czy The Rolling Stones.

              

 

 

 

RAZ DWA TRZY - NAJWIĘKSZE PRZEBOJE

9.03.

godz. 20

Raz Dwa Trzy to zespół, który nie ulega chwilowym modom i od lat jest wierny swojej artystycznej drodze. Twórczość grupy nie tylko cieszy ucho, ale również zmusza do refleksji dzięki dojrzałym, czasami nieco ironicznym tekstom piosenek. 9 marca w Klubie Studio Raz Dwa Trzy zaprezentuje swoje największe przeboje, które zna i lubi cała Polska.

                    

 

 

 

GRZEGORZ TURNAU - koncert imieninowy

12.03.

godz. 20

Najszerzej znany współczesny krakowski bard swoją popularność zawdzięcza wyjątkowemu, rozpoznawalnemu stylowi kompozycji łączącemu najlepsze tradycje poezji śpiewanej (chociażby spod znaku Marka Grechuty), smooth jazzu i muzyki filmowej czy teatralnej. Chyba każdy kojarzy takie utwory z repertuaru artysty jak „Cichosza”, „Między ciszą a ciszą”, „Bracka”, „Liryka” czy wykonywana w duecie z „Basią Stępniak-Wilk Bombonierka”.

                          

    

 

 

 

LAO CHE + PINK FREUD - JAZZOMBI!E

14.03.

godz. 20    

lub Studio stanie się przystankiem pierwszej wspólnej trasy koncertowej Lao Che oraz Pink Freud. Tytuł tej niezwykłej trasy – Jazzombi!e – oznacza, że oprócz autorskich setów koncertowych muzycy obydwu formacji przygotują część wspólną występu, która to może zaskoczyć fanów zarówno jednego, jak i drugiego zespołu. Alternatywne, ciągle eksperymentujące Lao Che, znane z tego, że każda ich płyta była czymś zupełnie innym i świeżym, połączy siły z Pink Freud - formacją wykonującą jazz najwyżej próby z punkowym pazurem

                                

 

 

 

KULT UNPLUGGED

15.03.

godz. 20

Grupy Kult właściwie nikomu w Polsce przedstawiać nie trzeba – formacja Kazika Staszewskiego od lat stanowi najważniejszą formację polskiego rocka. Po trzech latach od pierwszej trasy koncertowej, na której Kult wystąpił z materiałem akustycznym, grupa po raz kolejny zabierze swoich fanów w absolutnie nadzwyczajną podróż – jednym z jej przystanków będzie krakowskie Studio. Zespół wystąpi tam 15 marca. Jak zabrzmią klasyki Kultu bez prądu? Trzeba się o tym przekonać samemu!

                                      

 

 

 

DOMOWE MELODIE

16.03.

godz. 20

Trio grające proste, akustyczne piosenki z pogranicza popu i folku o nieco niepokojących tekstach – jeżeli byłoby konieczne opisać formację Domowe Melodie w jednym zdaniu, takie podsumowanie powinno wystarczać. Opis ten jednak zupełnie nie ujmuje fenomenu, jakim stała się ta grupa. Debiutancką płytę zespół nagrał i wydał zupełnie samodzielnie, bez wsparcia jakiejkolwiek wytwórni, a mimo to zdobył wielką popularność i przywiązanie fanów.

                                            

 

 

 

THE CRIMSON PROJECKT

20.03.

godz. 20

20 marca w Studio wystąpi The Crimson Project - niezwykły projekt działający z pełną aprobatą i wsparciem Roberta Frippa. Formację tę założyło trzech członków legendarnego progresywnego zespołu King Crimson - Adrian Belew, Tony Levin i Pat Mastelotto. Muzycy koncentrują się przede wszystkim na repertuarze od początku lat 80. do połowy 90., nie zapominając o kilku klasykach z wczesnych lat 70. W 2014 grupa po raz pierwszy odwiedzi Europę – w tym również Kraków. Zapowiada się niezwykły wieczór!                                            

 

 

 

KAMIL BEDNAREK

21.03.

godz. 20

 

Pewną popularność zyskał jako wokalista powstałej w 2008 roku formacji StarGuardMuffin, jednak największym przełomem w karierze Bednarka okazał się występ w trzeciej edycji show „Mam talent!”. Wokalista zajął w jej finale II miejsce i stał się największym telewizyjnym odkryciem ostatnich lat. Polska zakochała się w ciepłym, głębokim wokalu Kamila – płyta jego zespołu pokryła się podwójną platyną. W 2012 roku artysta rozpoczął pracę nad kolejną płytą – „Jestem” - która światło dzienne ujrzała w listopadzie 2012 roku.

                                                        

 

 

 

BONOBO

22.03.

godz. 20

Wiosną 2014 roku Bonobo powróci do Polski. Ta prawdziwa gwiazda muzyki downtempo i nu-jazz wystąpi również w Klubie Studio, gdzie lider projektu, Simon Green, pojawi się wraz z kilkuosobowym zespołem. Wydarzenie to będzie mieć miejsce 22 marca. Muzyka Bonobo to niezwykle efektowna fuzja wysmakowanego downtempo, jazzowej tradycji, nowoczesnych rytmów i szlachetnego soulu. Bogactwo brzmieniowej palety szczególnie zachwyca w wersjach koncertowych, dlatego też krakowski koncert zapowiada się jako wyjątkowo smaczne muzyczne danie.

                                                              

 

 

 

MIYAVI

23.03.

godz. 19:30

Miyavi to kultowa postać dla licznych w Polsce miłośników j-rocka, j-popu oraz japońskiej odmiany glam rocka – visual kei. Sławę zdobył jako gitarzysta zespołu Dué le Quartz występując pod pseudonimem Miyabi. Po rozpadzie grupy rozpoczął w 2002 roku karierę solową i zmienił pseudonim na Miyavi. Płytowy debiut Japończyka – „Gagaku” – pojawił się jesienią 2002 roku i dzięki niemu w krótkim czasie ten wszechstronny artysta zdobył w Japonii ogromną popularność.

                                                                    

 

 

 

Studio Stand Up: STAND UP BEZ CENZURY

24.03.

godz. 20

Klub Studio nie zapomina o fanach kabaretu: 24 marca na jego scenie wystąpią Abelard Giza, Katarzyna Piasecka i Kacper Ruciński ze swoim wspólnym projektem „Stand-Up bez cenzury”. Zgodnie z tytułem zaprezentują obrazoburcze, kontrowersyjne i nieprzyzwoicie zabawne monologi. Na scenie artyści ci są sobą i opowiadają o tym, co ich dotyczy, denerwuje, cieszy. Nie potrzebują do tego rekwizytów. Wystarczy poczucie humoru, charyzma i bezpośredni kontakt z publicznością – a żadnego z tych elementów z pewnością nie zabraknie w Krakowie.

                                                                          

 

 

 

STRACHY NA LACHY, ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW, The LOLLIPOPS

29.03.

godz. 19

29 marca w Studio zagrają Strachy na Lachy – niezwykle popularna formacja założona przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego znanego wcześniej głównie z Pidżamy Porno. Zespół łączy rockowe inspiracje z miejskim folkiem, gdzieniegdzie słychać w jego twórczości również wpływy jazzu bądź reggae. Sześć studyjnych albumów zawiera mnóstwo przebojowego materiału – zarówno autorskich kompozycji, jak i coverów (m.in. z repertuaru Jacka Kaczmarskiego). Najnowsze wydawnictwo zespołu ujrzało światło dzienne w lutym 2012 – jest nim płyta „!TO!” promowana singlem „I can't get no gratisfaction”.

                                                                                

 
 
« powrót
 


GALERIA  RADIOWA          Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                                                                              © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners