Stereophonics - 01 Stereophonics - We share the same sun

Juwenalia czas zacząć!

Już dzisiaj, 12 maja, rozpoczyna się pięćdziesiąta edycja Juwenaliów Krakowskich! Juwenalia w Krakowie to najstarsza tego typu impreza w Polsce – pierwsze wzmianki o swawolach żaków pochodzą już z XV wieku. W 1964 roku Juwenalia Krakowskie przyjęły swoją obecną nazwę. Z tego okresu pochodzi również wiele tradycji, między innymi barwny korowód fantazyjnie poprzebieranych studentów, który co roku zmierza w kierunku Rynku Głównego, gdzie Władze Krakowa przekazują na ręce żaków klucze do bram Miasta, co potwierdza symboliczne przejęcie rządów przez studencki stan. W tym roku korowód i uroczystości na Rynku odbędą się w piątek, 16 maja.

W tym roku korowód i uroczystości na Rynku odbędą się w piątek, 16 maja. Pozostałe wydarzenia znajdziecie na plakacie poniżej.