Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Acute Mind - Prophecy
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

05.03
2014
Gry na dużym ekranie

Gry na dużym ekranie

 
Gry na dużym ekranie
GRY NA DUŻYM EKRANIE to przegląd filmowy w ramach festiwalu INSTYNKT GRY, który odbywa się w Kinie Pod Baranami w dniach: 7-13 marca 2014.

Przez tydzień, od 7 do 13 marca widzowie Kina Pod Baranami będą mogli zanurzyć się w niezwykłym świecie gier. Przegląd GRY NA DUŻYM EKRANIE jest filmową częścią festiwalu INSTYNKT GRY! przygotowanego z ogromnym rozmachem przez Goethe Institut. Wszystkie filmy, które znalazły się w programie, odnosić się będą do fenomenu różnego rodzaju gier. Zarówno komputerowych, których twórców będzie można poznać w dokumencie Indie Game: The Movie, jak i tradycyjnych gier planszowych, których proces powstawania przybliży film Made For Play: Board Games & Modern Industry.

W programie nie może zabraknąć filmów fabularnych, nawiązujących do jednej z najstarszych gier – szachów (Siódma pieczęć, Nowela szachowa), jak również takich hitów jak eXistenZ Cronenberga oraz Revolveru w reżyserii Guy’a Ritchie’go. Najbardziej fascynujące bywają gry psychologiczne, w których niejasne i często niebezpieczne reguły wciągani są bohaterowie filmów - Cube, Chińskiej ruletki, czy słynnej Gry Davida Finchera. Podstępną grę prowokują także bohaterowie thrillera Instynkt gry, którego polska premiera z udziałem odtwórczyni głównej roli odbędzie się w Kinie Pod Baranami w ramach marcowego przeglądu. O świecie gier jako alternatywie wobec egzystencji osób niepełnosprawnych “w realu” opowiada w swoim dokumencie zapalony gracz, Daniel Moshel (Login2life - prawdziwe życie). Zaś trudną i wymagającą naukę gry aktorskiej w znanej szkole „Ernst Busch“ w Berlinie wziął na warsztat autor dokumentu Aktorski nałóg. Program przeglądu uzupełnia zestaw ciekawych filmów krótkometrażowych inspirowanych grami i zabawami.


Przed każdym seansem o godzinie 19.00 ochotnicy będą mieli okazję zagrać w grę transmitowaną na kinowym ekranie. Udział w grze będzie premiowany ciekawymi nagrodami.

 

NA ANTENIE RADIA NOWINKI ROZDAJEMY BILETY, ŚLEDŹCIE NASZĄ RAMÓWKĘ!

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners