Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

OneRepublic - Marchin On
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

28.11
2013
Grudzień w Klubie Studio

Grudzień w Klubie Studio

 
Grudzień w Klubie Studio
Niektóre propozycje Klubu Studio na grudzień wyglądają następująco:

7.12. Strachy Na Lachy + The Cuts + Janek Samołyk

7 grudnia na scenie Klubu Studio wystąpią Strachy na Lachy – jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich grup rockowych przełomu wieków. Jej założycielami są Krzysztof "Grabaż" Grabowski oraz Andrzej "Kozak" Kozakiewicz znani z Pidżamy Porno. Zespół łączy rockowe inspiracje z miejskim folkiem, gdzieniegdzie słychać w jej twórczości również wpływy jazzu bądź reggae.

Przed występem Strachów publiczność rozgrzeje formacja The Cuts oraz Janek Samołyk. Ta pierwsza grupa powstała w 2008 roku w Pile i od tego czasu tworzy electrorock z wpływami indie, synthpopu czu postpunku. Janek Samołyk jest natomiast wrocławskim gitarzystą, wokalistą i autorem tekstów, zaś jego twórczość stanowi syntezę polskiej poezji śpiewanej i brytyjskiego rocka.

8.12. Marika w trzech odsłonach

Pierwsza Dama polskiego dancehallu, Marika, rozgrzeje krakowską publiczność już 8 grudnia. W Klubie Studio zaprezentuje się w trzech różnych odsłonach, z której każda ukazuje inną stronę twórczości tej wszechstronnej artystki.

Marika jest dojrzałą artystką i chyba najlepiej rozpoznawalną kobietą w polskim półświatku okołojamajskich brzmień. Z pewnością warto zobaczyć, jak radzi sobie w różnych estetykach – a w każdej radzi sobie doskonale!

11.12. Studio Kabaretu: Kabaret HRABI

LUBIĘ TOAśka lubi skecz, w którym Kamol gra klienta próbującego w piekarni kupić gwoździe, Bajer skecz, w którym prokurator i sędzina w ramach sprawiedliwości bliżej człowieka wpadają na rozprawę do domu oskarżonego, Kamol uwielbia piosenkę Bajera o byciu tłamszonym przez żonę, a Aśka tę, w której Lopez wyje gdyż jest zrozpaczon, Kamol bardzo lubi skecz o wirusie, który zaraża kolejne organizmy oraz monolog z balonem, a Lopez najbardziej na świecie kocha grać Pierra w sztuce „Korkociąg namiętności”. Poza tym wszyscy lubimy piosenkę o ciąży, bo wzrusza nas samych. No właśnie… W programie „Lubię to” gramy skecze, które MY lubimy.

13.12. Rapowa Jesień:  O.S.T.R. + HADES

O.S.T.R. jest jednym z najbardziej uznanych polskich raperów i producentów. Pochodzący z Łodzi artysta swoją pozycję zawdzięcza inteligentnym, pobudzającym do refleksji tekstom oraz świetnemu warsztatowi muzycznemu.

Hades jest raperem, który największą popularność uzyskał dzięki działalności w składzie HiFi Banda. W 2011 roku zdecydował się jednak na działalność solową i zadebiutował albumem Nowe dobro to zło. Kolejnym przełomem w karierze artysty okazała się współpraca z O.S.T.R.em.

14.12. Festiwal Synestezje: Dawid Podsiadło

W ubiegłym roku na kulturalnej mapie wydarzeń Krakowa pojawił się wyjątkowy festiwal pod nazwą Shopiscapes. Muzyka. Plastyka Słowo. W tym roku nazwę Sophiscapes zastępuje słowo Synestezje. Nowy szyld doskonale oddaje formułę tego wyjątkowego krakowskiego wydarzenia – Festiwal jest miejscem artystycznych przemieszań na gruncie muzyki, sztuk plastycznych oraz słowa.

W ramach Synestezji odbędą się również koncerty artystów, którzy już zdążyli zdobyć należne im uznanie. 14 grudnia w krakowskim Klubie Studio wystąpi Dawid Podsiadło, jeden z najciekawszych debiutów na polskiej scenie muzycznej. Jego album Comfort and Happiness stał się bestsellerem oraz dowodem na dojrzałość artystyczną młodego muzyka.

15.12. Festiwal Synestezje: Maria Peszek

15 grudnia na scenie Studio pojawi się natomiast Maria Peszek, niepokorna wokalistka i aktorka. Podczas wyjątkowego koncertu w ramach Synestezji artystka zaprezentuje swój dorobek z wszystkich trzech albumów. Część piosenek zyska zaskakujące aranżacje, część stanowić będzie przypomnienie brzmienia twórczości Marii Peszek sprzed lat.

 

 

Bilety na powyższe koncerty do zdobycia w stacjonarnych punktach TicketPro.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners