Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Popsysze - Popsysze / She's A Pumpkin
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

12.12
2013
FESTIWAL SYNESTEZJE

FESTIWAL SYNESTEZJE

 
FESTIWAL SYNESTEZJE
Festiwal Synestezje Muzyka Plastyka Słowo skierowany jest do poszukiwaczy niebanalnych, inspirujących, ciekawych i odkrywczych dźwięków. Nie tylko w twórczości uznanych twórców, ale również w działaniach tych, którzy dopiero zaczynają, ale mają talent i potrzebę grania, co więcej: ich muzyka porusza najgłębsze emocje i powoduje autentyczne wzruszenia świadczące o tym, że tak naprawdę doświadczasz prawdziwych brzmień.
Dzień I - 14 grudnia 2013
 
od godz. 12.00 - WYSTAWY FESTIWALOWE
Od bajkowego street artu, przez żywiołową abstrakcję, portretową grafikę, videoart po syntetyczny plakat - tak w dużym skrócie można określić to, co będziemy mogli podziwiać w Klubie Studio. Prace wystawią: Magdalena Jaskulska, Sabina Woźnica, Kalina Horoń, Beata Owczarek, Mikołaj Rejs, Jarosław Tokarski.
Wstęp bezpłatny.
 
godz. 12:30 - 13.30 PRELEKCJA "DIZAJN W MUZYCE" prowadzona przez Stanisława Gruszczyńskiego (okladki.net) i Mateusza Kosmę (decybeledizajnu.com).
Porozmawiamy o sztukach wizualnych spotykających się na kwadracie okładki płytowej i nie tylko na niej. Zobaczymy muzykę zarówno z kulturowego, jak i technicznego punktu widzenia.
Wstęp bezpłatny.
 
godz. 13.30 - 15.00 WARSZTATY "OKŁADKOWE FANTASMAGORIE" prowadzone przez Joannę Gniady - Ilustratorkę. 
Czy można oceniać płytę po okładce i jak wygląda proces jej tworzenia? Podczas warsztatów przyjrzymy się wszystkim etapom pracy grafika nad estetycznym "opakowaniem muzyki" oraz podejmiemy wyzwanie stworzenia okładek nieistniejących płyt naszych ulubionych zespołów. 
Wstęp bezpłatny.
 
godz. 15.00 - SPOTKANIE Z CZESŁAWEM MOZILEM - "KOMPONUJĄC SIEBIE"
Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z Czesławem Mozilem, którego tematem przewodnim będzie komponowanie, kreowanie, brzmienie, tworzenie. Muzyka i Słowa.
Wstęp bezpłatny.
 
godz. 16.00 WERNISAŻ WYSTAW 
Po słowie wprowadzenia, zapraszamy Was na "pogawędkę" z artystami biorącymi udział w naszej festiwalowej sekcji plastycznej. 
Wstęp bezpłatny!
 
od godz. 17.00 - PRZESŁUCHANIA ZESPOŁÓW KONKURSOWYCH: Bogacz, Buenos Agres, Othalan, WALFAD
Wstęp bezpłatny.
 
od godz. 17.00 - OBRAZY MALOWANE NA ŻYWO DO DŹWIĘKÓW MUZYKI
Sabina Woźnica oraz Mikołaj Rejs inspirowani koncertowymi dźwiękami, na naszych oczach będą tworzyć swoje malarskie prace.
Wstęp bezpłatny.
 
od godz. 17.00 - POKAZ WIZUALIZACJI VJ'a VJ FkS (Marcin Najdenow), znanego m.in. z takich wydarzeń muzycznych, jak Festiwal AudioRiver. 
Wstęp bezpłatny.
 
po godz. 21.00 - KONCERT DAWIDA PODSIADŁO
Cena biletu: 30 PLN (przedsprzedaż) / 40 PLN (w dniu koncertu)
 
po godz. 23.00 AFTERPARTY Z ARTYSTAMI.
 
 
Dzień II - 15 grudnia 2013
 
od godz. 12.00 - WYSTAWY FESTIWALOWE
Od bajkowego street artu, przez żywiołową abstrakcję, portretową grafikę, videoart po syntetyczny plakat - tak w dużym skrócie można określić to, co będziemy mogli podziwiać w Klubie Studio. Prace wystawią: Magdalena Jaskulska, Sabina Woźnica, Kalina Horoń, Beata Owczarek, Mikołaj Rejs, Jarosław Tokarski.
Wstęp bezpłatny.
 
godz. 13.00 - WYKŁAD - "MUZYKA I DŹWIĘK W FILMIE ANIMOWANYM" prowadzony przez Wiolę Sowę - reżyser filmów animowanych. 
Na pozór wydaje się, że wszystko pasuje, ale czy na pewno słyszymy to co widzimy? Jaką rolę może odgrywać muzyka w filmie animowanym? Jak dobiera się efekty dźwiękowe? Czy dialog w filmie może pełnić funkcję muzyki? Czy tylko muzyka symfoniczna nadaje się do filmu? Jeśli jesteście tego ciekawi – zapraszamy na wykład.
Wstęp bezpłatny.
 
godz. 14.00 - SPOTKANIE Z ADAMEM GRZANKĄ - "PLASTYKA SŁOWA, OBRAZ DŹWIĘKU, BRZMIENIE CISZY PRZED KONCERTEM"
Coś na temat słów i dźwięków, ich produkcji i zagadnień, w formie lekkiej, z emocjami o zabarwieniu przyjemnym dla oka i ucha. Adam Grzanka wskaże płaszczyzny, na których współpracują ze sobą dźwięk, obraz i słowo.
Wstęp bezpłatny. 
 
godz. 15.15 - 18.45 WARSZTATY TANECZNO - PLASTYCZNE "TANIEC JAK MALOWANY" prowadzone przez doświadczoną instruktorkę tańca współczesnego i improwizatorkę Alicję Miszczor-Jobdę.
Warsztaty są bezpłatne, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Aby się zapisać, należy dołączyć do wydarzenia, a następnie wysłać maila na adres anna.kowalska@academica.org.pl w treści wpisując swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Pierwsze 25 osób, które wyśle maila, dostanie od nas wiadomość potwierdzającą zarezerwowanie miejsca.

godz. 19.00 PREZENTACJA "WIZUALIZACJA DŹWIĘKU - PROGRAM SYNESTHESIS" prowadzona przez Marka Brola.
Program Synesthesis umożliwia zapis pojedynczych dźwięków monofonicznych granych ‘na żywo’ pod postacią punktów w przestrzeni 3d, które łącząc się ze sobą tworzą abstrakcyjne siatki geometryczne o unikatowym charakterze i kształcie. Przekonajcie się sami, jak wygląda to na żywo :)
Wstęp bezpłatny.

godz. 20.00 - Koncert LAUREATA FESTIWALU + MARIA PESZEK ze specjalnie przygotowanym na Festiwal programem "3xM" (utwory z trzech albumów)
Cena biletu: 45 PLN (przedsprzedaż) / 55 PLN (w dniu koncertu)
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners